źródło: materiały prasowe

Rok 2020 zakończył się zapowiedzią nieoczekiwanej transakcji. Peloton, producent sprzętu do ćwiczeń oraz dostawca usług streamingowych w zakresie kolarstwa podpisał wstępną umowę przejęcia firmy Precor. Umowa o wartości 420 mln dolarów ma zostać sfinalizowana w tym roku.

Po finalizacji, Precor ma stać się oddziałem Peloton. Obecny prezes Precor, Rob Barker, zostanie dyrektorem generalnym Precor i dyrektorem generalnym Peloton Commercial, tym samym będzie podlegał bezpośrednio Williamowi Lynch, prezesowi Peloton.

Akcje Pelotonu w roku 2020 wzrosły o 403 procent. To wynik rekordowej sprzedaży w okresie pandemii, dzięki czemu firma osiągnęła kapitalizację rynkową ok. 42 mln dolarów. Zwiększony popyt na produkty Peloton doprowadził do wyzwań związanych z podażą.

„Nikt nie życzyłby nikomu globalnej pandemii, ale był to wiatr w żagle dla naszej firmy. Nadążanie za tym wzrostem było dla firmy dużym wyzwaniem.” – powiedział Lynch.

Po transakcji, Peloton zyska 625 000 stóp kwadratowych powierzchni fabrycznej w Karolinie Północnej i stanie Waszyngton w USA, wraz ze 100-osobowym zespołem badawczo-rozwojowym, wewnętrznym oprzyrządowaniem i produkcją oraz konfiguracją zapewniania jakości, umożliwiając skrócenie czasu wprowadzenia na rynek produktów, ponieważ jego obecne zdolności produkcyjne znajdują się głównie w Azji.

Zasadniczo posiadanie zdolności produkcyjnej po obu stronach świata, możliwości badawczo-rozwojowe oraz dostęp do rynków fitness B2B i B2C – a także takich rzeczy, jak współpraca Precor z Sony – umożliwia firmie poruszanie się w niemal każdym kierunku.

„Precor uosabia misję Pelotonu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy poznaliśmy zespół i przekonaliśmy się na własne oczy, jak bardzo dbają o swoje produkty, klientów i, co nie mniej ważne, o swoich pracowników. Łącząc nasze utalentowane i zaangażowane zespoły badawczo-rozwojowe i łańcucha dostaw z niezwykle zdolnym zespołem Precor i ich dziesięcioleciami doświadczenia, wierzymy, że będziemy w stanie stać się liderem na globalnym rynku fitness, zarówno pod względem innowacji, jak i skali ”– podsumował prezes firmy Peloton. „Z niecierpliwością czekamy na integrację zespołu Precor z Peloton i nie możemy się doczekać, co to oznacza dla przyszłości naszej marki.”

Polecamy także:

TECHNOGYM BIKE: wciągający trening na żywo i na życzenie