źródło: materiały prasowe

Peloton Output Park, inwestycja producenta sprzętu fitness będzie obiektem o powierzchni miliona stóp kwadratowych (ponad 92 tysiące mkw.). Peloton Output Park rozpocznie produkcję sprzętu w 2023 roku, zapewniając tym samym 2000 miejsc pracy.

Peloton ogłosił plany budowy swojej pierwszej fabryki w Stanach Zjednoczonych w Wood Country w stanie Ohio. Firma planuje przeznaczyć na budowę około 400 milionów dolarów.

W zależności od ostatecznych zatwierdzeń władz stanowych oraz lokalnych, oczekuje się, że kompleks zajmie ponad 200 akrów w Troy Township i będzie miał ponad milion stóp kwadratowych powierzchni przeznaczonej na produkcję, dodatkowo biura i jak można było się spodziewać, specjalne centrum fitness dla pracowników.

Rowery Peloton zyskały na popularności głównie w zeszłym roku, w dużej mierze z powodu pandemii COVID-19. Akcje Pelotonu w roku 2020 wzrosły o 403 procent, a firma zmagała się wówczas z popytem, którego nie była w stanie płynnie zaspokoić. Oczekiwanie kupujących wynosiło wówczas nawet tydzień czasu. W grudniu, Peleton nabył firmę Precor, producenta urządzeń do ćwiczeń cardio i siłowych, za kwotę 420 milionów dolarów. Wraz z tą transakcją zyskano 625 000 stóp kwadratowych powierzchni produkcyjnych w Północnej Karolinie i stanie Waszyngton. Zakład w Ohio przybliży Peloton do wypełnienia luki w możliwościach produkcyjnych.

W oświadczeniu, dyrektor generalny John Foley przyznał: „Nowy Peloton Output Park daje nam ogromną strategiczną dźwignię, która zapewnia nam wydajność, jakość i ekonomię skali w naszych liniach produktów rowerowych i bieżnikowych, aby wspierać nasz ciągły wzrost przez wiele kolejnych lat”.

Peleton stanął w obliczu kryzysu w kwietniu oraz maju. Miało to związek z federalnymi regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa bieżni. Firma przewiduje stratę około 165 milionów dolarów w związku z wycofaniem wskazanych maszyn. Mimo to, zyski Peloton caly czas rosną. W I kwartale 2021 r., całkowite przychody firmy wyniosły 1,26 miliarda dolarów,  czyli ponad dwukrotnie więcej niż 524,6 miliona dolarów z tego samego okresu w 2020 roku.