Nowy Nissan Micra – dokładnie, taki jak chcesz

Współcześni konsumenci cenią indywidualizm. Niezależnie czy chodzi o nową kanapę do mieszkania czy strój na siłownię zależy nam na tym, żeby ostateczny efekt był niepowtarzalny i dostosowany możliwie jak najbardziej do naszych potrzeb. Nie inaczej jest w przypadku samochodów, w których stylistykę możemy ingerować w coraz większym stopniu dobierając poszczególne elementy, tak aby nadwozie i wnętrze auta tworzyło spójną całość. Tego rodzaju możliwości oferują już nie tylko limuzyny z segmentu premium, ale również miejskie hatchbacki takie jak Nissan Micra. Ponad 100 dostępnych konfiguracji sprawia, że samochód, który odbierzemy z salonu, naprawdę będziemy mogli nazwać „swoim”.

Przedstawiciel Nissana w segmencie B został stworzony z myślą o klientach pragnących być postrzegani jako osoby

odważne, pełne wigoru, podkreślające swój indywidualizm nawet podczas codziennych czynności, takich jak wizyta na siłowni czy zakupy. W rezultacie duży nacisk położony został na kwestię stylistyki, a dzięki bogatym pakietom personalizacji muskularna bryła pojazdu oraz wykończone wysokiej jakości materiałami wnętrze mogą w jeszcze większym stopniu oddawać osobowość swojego właściciela. W ramach przygotowanego szerokiego pakietu personalizacji osoby kupujące Nissana Micra (od wersji Acenta w górę) mają do wyboru łącznie ponad 100 konfiguracji nadwozia i wnętrza pojazdu.

Klienci pokochali indywidualizowanie swoich pojazdów. Najlepszym dowodem są wyniki sprzedaży, które pokazują, że około jedna czwarta konsumentów w Europie zdecydowała się na dodatkową personalizację samochodu. W przypadku modernizacji stylistyki nadwozia było to 22% kierowców, a wnętrza 27%. Pokazuje to, że współcześni kierowcy są coraz odważniejsi w swoich wyborach i pragną, aby auta w jak największym stopniu oddawały ich styl – powiedziała Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Polsce.

Krok 1: kolor

Wyniki badania zrealizowanego przez Nissana przy współpracy z Karen Heller, cenionym psychologiem specjalizującym się w tematyce kolorystyki, na grupie 1000 kierowców mieszkających w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii i Włoszech wskazały, że aż 86% osób niewłaściwie dobiera kolor samochodu do swojej osobowości. Pomimo szerszej niż kiedykolwiek palecie barw, w które możemy „ubrać” nasz pojazd, wielu kierowców pozostaje konserwatystami. Podobnie jak 10 lat temu najchętniej wybieranym kolorem Nissana Micra na Starym Kontynencie jest czarny.

Piąte generacja modelu jest doskonałą okazją do pokonywania własnych oporów w kwestii stylistyki samochodu. Nissana Micra można zamówić w jednym z 10 dostępnych kolorów, wśród których należy wyróżnić pomarańczowy Energy oraz niebieski Power, które zdobywają coraz szersze grono fanów. Dla bardziej stonowanych osób czekają takie barwy jak na przykład biały perłowy. W rezultacie każda osoba, niezależnie od płci czy wieku, będzie w stanie wybrać kolor odpowiedni do swojego charakteru i stylu życia.

Krok 2: stylistyka nadwozia

Osoby, dla których jednolita barwa samochodu to o krok za mało, na pewno z zainteresowaniem zapoznają się z oferowanym przez Nissana pakietem personalizacji nadwozia. W zależności od wybranej wersji poszczególne elementy pojazdu mogą zostać pomalowane w kontrastujące do reszty pojazdu barwy. Kierowcy do wyboru mają jedną z dostępnych opcji:

–      Podstawowy pakiet personalizacji – nakładki na lusterka boczne, elementy wykończeniowe zderzaków, listwy boczne.

–      Pakiet personalizacji Plus – dodatkowo 17-calowe obręcze ze stopów metali lekkich (do wyboru pięć wzorów).

–      Pakiet personalizacji Ultimate – wszystkie powyższe elementy pakietu Plus oraz wysokiej jakości, trwałe naklejki (do wyboru siedem wzorów). Są one umieszczane na boku, masce lub dachu pojazdu (w zależności od wzoru) oraz są objęte trzyletnią gwarancją, analogiczną jak na samochód.

W rezultacie kierowcy otrzymają unikatowy, spersonalizowany do ich potrzeb pojazd, który na ulicy będzie wyróżniał się nie tylko atletyczną bryłą, ale również nietuzinkową stylistyką kolorystyczną.

Krok 3: wnętrze

Wybór koloru pojazdu oraz zewnętrznych elementów stylistycznych to wcale nie koniec procesu tworzenia swojego wymarzonego auta. Dopiero odpowiednio dobrane do stylistyki nadwozia wnętrze umożliwi stworzenie spójnej całości, w pełni oddającej charakter właściciela.

Pakiet personalizacji wnętrza obejmuje materiały i kolory, które oferują zmianę wyglądu w czterech głównych oszarów kabiny: foteli, podłokietników na drzwiach, obić na wysokości kolan oraz tablicy wskaźników. Podobnie jak w przypadku nadwozia, tak i opcje personalizacji wnętrza auta dostępne są od wersji Acenta w górę. Klienci do wyboru mają elementy w jednym z trzech kolorów do wyboru: niebieskim Power (Acenta, N-Connecta), pomarańczowym Energy (Acenta, N-Connecta, Tekna) oraz czerwonym Invigorating (Tekna). Każdy z nich stanowi dopełnienie nadwozia. Personalizacja wnętrza nie jest możliwa w połączeniu z kolorami Ivory (kość słoniowa), biały oraz zielony Pulse.

Krok 4: dodatki

Za pośrednictwem dealerów Nissana można nabyć wiele dodatkowych elementów personalizacyjnych modelu Micra. Lista dostępnych opcji obejmuje m.in. listwy boczne, nakładki na lusterka boczne, elementy wykończeniowe zderzaków, dolne elementy wykończeniowe bagażnika, nakładkę na lusterko wsteczne, podłokietnik środkowy fotela przedniego, tapicerowane maty podłogowe czy matę bagażnika.

Do nowego Nissana Micra można również dobrać liczne akcesoria, obejmujące takie elementy jak: antena dachowa typu „płetwa rekina”, podświetlone osłony progów, dyskretne oświetlenie kabiny, sportowe pedały, błotniki, hak holowniczy oraz szeroki wybór mocowań sprzętu rekreacyjnego, w tym rowerów i nart.

Wszystkie powyższe elementy oraz pakiety personalizacji sprawią, że po odebraniu z salonu naszego pojazdu będziemy mogli z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że samochód w pełni oddaje nasz charakter.

Film prezentujący aspekty „ręcznego wykończenia” w programie personalizacji Nissana Micra można obejrzeć tutaj:

Szczegóły na temat programu personalizacji można znaleźć w salonach marki Nissan oraz pod adresem https://www.nissan.pl/.

źródło: Artykuł sponsorowany