photos: Magdalena Szmidt www.MagdalenaSzmidt.com

Początek Go Active Show…

Za nami pierwszy dzień głośno zapowiadanej i promowanej imprezy, jako “największe targi fitness i sportów siłowych w Polsce”. Go Active Show to pierwsza edycja wydarzenia, mającego na celu połączenie klasycznych targów, czyli szerokiego przeglądu rynku produktów i usług sportowych, z pokazami, warsztatami, seminariami oraz wydarzeniem promującym aktywny i zdrowy tryb życia.

W piątek nasza redakcja wybrała się do Ptak Warsaw Expo na poszukiwania nowości z segmentu wyposażenia, suplementów oraz innowacyjnych oprogramowań dedykowanych dla klubów fitness. Zgodnie z naszymi przewidywaniami Go Active Show to dla większości wystawców kolejny punkt w kalendarzu imprez branżowych. Większość wystawców pojawiła się w podwarszawskim Nadarzynie ze wszystkimi nowościami prezentowanymi kilka tygodni temu na FIBO w Kolonii. Ciekawą kwestią był wybór, przed którym większość z nich stanęła, a mianowicie decyzja pomiędzy uczestnictwem w Go Active Show, a równocześnie odbywającą się imprezą branżową w Kielcach.

Zakres tematyczny targów obejmują: wyposażenie sportowe i fitness, sprzęt wellness, odzież i akcesoria sportowe, żywność i suplementy diety, siłownie, szkoły i kluby sportowe oraz szkolenia i doradztwo. Na 25 tys. m2 powierzchni wystawienniczej swoje stoiska przygotowało 80 firm. Naszą uwagę zwróciło atrakcyjnie przygotowane, duże stoisko marki Olimp złożone z kilku stref wykorzystujące ciekawe elementy wizualne bazujące na oświetleniu i dużych logotypach. Olimp zaprezentował swoje najnowsze produkty: suplementy (BCAA 20 1:1, Caffeine Kick –  300 mg w 1 kapsułce – dedykowane zawodowcom i sportowcom, Flexpower otraz Intraworkout), linię odzieży damskiej QUEENS GANG oraz męskiej BIG. Na stoisku przygotowano również scenę, boisko do koszykówki, na którym odbywał się Olimp Streetball Challenge oraz FitBar serwujący świeże, orzeźwiające soki. Naszą uwagę zwróciły dwa stoiska przygotowane przez markę 4F. Jedno z nich umieszczone zostało w naczepie samochodu ciężarowego, natomiast drugie zostało poświęcone jedynie wyposażeniu rowerowemu. Nebbia pojawiła się ze swoją premierową kolekcją odzieży damskiej, a linia odzieżowa Kevin Levrone zaskoczyła nas przyjemną fakturą oraz wartościowym składem tkanin.

Wyposażenie klubów fitness to dla nas temat numer jeden. Technogym pojawił się z  innowacyjnym SKILLMILL, Group Cycle Connect oraz schodami CLIMB EXCITE®. Fitness Club 24 w dalszym ciągu prężnie rozwija się w kierunku innowacyjnych technologii, stawiając na rozwój swoich linii. Na ich niewielkim stoisku mogliśmy przetestować rower powietrzny NPG Air Bike, który widzieliśmy podczas FIBO, głębiej zapoznać się z koncepcją treningu EMS Wireless, poznać system SayWay oraz automaty przygotowujące odżywki białkowe i napoje izotoniczne. Na sporym stoisku PRECOR uczestniczyliśmy w treningu na bieżniach prowadzonym pod okiem Roberta Korzeniowskiego.

Na Go Active Show swoją polską premierę miała marka Nuclear Nutrition, która zaprezentowała suplementy z ciekawym składem, w interesującej szacie graficznej oraz BAD ASS – marka suplementów związana z Fitness Authority , oferująca gamę odżywek białkowych i aminokwasów wysokiej jakości, a także batony białkowe ZERO BAR.

W specjalnie przygotowanych strefach tematycznych pojawiły się gwiazdy różnych dyscyplin sportu, tj. Anita Włodarczyk, Robert Korzeniowski, Artur Partyka, Kevin Levrone, Robert Burneika. Go Active Show to także program edukacyjny oparty na seminariach, wykładach i szkoleniach.


Więcej zdjęć zamieściliśmy w  przygotowanym albumie Go Active Show na Facebook’u.

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz publikowania opinii dotyczących wydarzenia.

Autor: Magdalena Szmidt