fot. mat. prasowe

Pierwsza konferencja OLIMP ACADEMY

Olimp Sport Nutrition organizatorem serii konferencji. Pierwsza konferencja organizowana w ramach projektu Olimp Academy odbyła się w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Olimp Laboratories w Pustyni. Konferencja o tematyce „Dozwolone wspomaganie w sporcie” były to dwa dni praktycznej i teoretycznej wiedzy podawanej przez ekspertów z Polski.

– Wrażenia niesamowite. Nie byłem w stanie sobie wyobrazić, co tu się dzieje w środku. Konferencja dała mi dużo wiedzy i jeśli będzie kolejna edycja, to z miłą chęcią przyjadę tutaj – mówił Radosław Kawęcki, mistrz świata w pływaniu, który był jednym z gości konferencji.

W trakcie dwóch dni uczestnicy mogli posłuchać ponad 20 prelekcji wypełnionych wiedzą i najnowszymi trendami z zakresu strategii żywieniowych i odpowiedniej suplementacji zawodowego sportowca. – Celem konferencji było podniesienie świadomości na temat odpowiedniej suplementacji. Kiedy i jakie suplementy należy stosować – mówi dr Amit Barta, fizjolog sportowy w Olimp Laboratories, jeden z organizatorów wydarzenia. – Udało się zebrać w jednym miejscu trenerów, lekarzy, fizjoterapeutów, farmaceutyków i naukowców. Zarówno po stronie prelegentów jak i uczestników – dodaje dr inż. Piotr Kaczka, dyrektor ds. naukowych i innowacji w Olimp Laboratories, kolejny z organizatorów konferencji.

Jak informuje Centrum Prasowe Olimp Sport Nutrition, zainteresowanie uczestnictwem w konferencji było ogromne. Wpłynęło ponad 500 zgłoszeń. – Nasz Ośrodek Badawczo-Rozwojowy mógł pomieścić tylko ok. 80 osób – tłumaczy dr Batra i dodaje: – Zainteresowanie pokazuje, że takie wydarzenia są potrzebne. Że ludzie chcą się edukować.

Prelegenci i uczestnicy konferencji mogli też w pierwszy dzień zwiedzić Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Olimp Labs, zobaczyć jak powstają wytwarzane tu suplementy. – Pokazaliśmy jaki to żmudny proces, by powstał produkt, czysty, wolny bez jakichkolwiek zanieczyszczeń, przebadany – tłumaczy dr Batra. – Nie byłem świadomy, że takie rzeczy się tutaj dzieją, że tak restrykcyjnie wygląda produkcja – stwierdził Radosław Kawęcki.

Założeniem Olimp Academy przy organizacji konferencji było nie tylko stworzenie okazji do wymiany poglądów, ale też integracja środowiska naukowego, akademickiego i trenerskiego w Polsce. – To była nasza pierwsza konferencja naukowa, pierwsze wydarzenie w ramach projektu Olimp Academy. W niedługim czasie będziemy chcieli przygotować kolejne – mówi dr Kaczka i dodaje: – W przyszłości chcemy tematykę pogłębiać, wchodzić w nią coraz dokładniej. Zaczyna się wielka przygoda pod nazwą Olimp Academy.

Jestem zachwycona udziałem w tej konferencji. Spotkaliśmy tutaj wspaniałych ekspertów i naukowców. Mam nadzieję, że takie spotkania będą organizowane jeszcze w przyszłości. Z przyjemnością wezmę w nich udział, bo poziom był bardzo wysoki – stwierdziła dr inż. Maria Czernicka z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

źródło: Centrum prasowe Olimp Sport Nutrition