źródło: materiały prasowe

Profesjonalna mata treningowa ERGO-ECO™ to nowość w ofercie Gipara Fitness. Wykonana jest w 86% z trzciny cukrowej i w 100% nadaje się do recyklingu. Maty produkowane są z innowacyjnej pianki GREEN EVA™ powstałej z certyfikowanych upraw trzciny cukrowej w środkowo-południowej Brazylii. Co więcej, bilans emisji dwutlenku węgla do atmosfery podczas całego procesu produkcji ERGO-ECO™ jest ujemny.

W 1950 r. na świecie produkowano ok. 2 mln ton plastiku rocznie, a w 2017 r. już 347 mln ton. Eksperci Międzynarodowego Stowarzyszenia Odpadów Sztucznych prognozują, że jeśli nie podejmiemy żadnych radykalnych działań, roczna produkcja tworzyw sztucznych w 2040 r. przekroczy 600 mln ton. W praktyce oznacza to, że ziemia utonie w plastikowych śmieciach. Dlatego tak ważne jest wdrażanie wszelkich możliwych rozwiązań ograniczających zużycie plastiku.

Trzcina cukrowa zamiast plastiku

Gipara Fitness postanowiła pójść w ślady marek obuwniczych. Firmy te w swoich ofertach mają już kolekcje z wykorzystaniem pianki GREEN EVA™, która umieszczana jest w podeszwach. ERGO-ECO™  jest zielona, a także lekka, trwała, bezzapachowa i łatwo ją utrzymać w czystości. Jednym słowem, ekologia w pełnym zakresie. Kompaktowe wymiary (długość – 140 cm, szerokość – 60 cm i grubość 10 mm), liczne przetłoczenia i ergonomiczny kształt zapewniają doskonałą amortyzację i przyczepność do podłoża. Wszystko to znacząca wpływa na komfort treningu. Ponadto dzięki specjalnemu otworowi można ją łatwo i bezpiecznie przechowywać. Produkt jest dostępny w sklepie internetowym  Gipara Fitness w cenie 244,99 złotych.

 

Mata ERGO-ECO™ może z powodzeniem zastąpić dotychczas używane, które produkowane są najczęściej z tworzyw sztucznych typu EVA i PCV bez możliwości recyklingu. Nowy produkt powstał z myślą o klubach sportowych, siłowniach i ćwiczących, którzy chcą aktywnie zaangażować się w ochronę środowiska.

 

Warto nadmienić, że zdobyła ona pierwszą nagrodę w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branży fitness FIBO INNOVATION & TREND AWARD 2020, w kategorii “Ekologia i zrównoważony rozwój”.

W pełni ekologiczna mata do ćwiczeń to element rewolucji na rynku fitness w Polsce, którą zapoczątkowaliśmy i sukcesywnie realizuje. Budowanie oferty w oparciu o rozwiązania przyjazne dla planety to dla nas priorytet. Dlatego już dziś w wielu siłowniach widzimy ćwiczących w naszych ubraniach produkowanych z butelek PET ludzi czy urządzenia cardio z linii ECO-POWR™, w których energiach kinetyczna generowana przez ćwiczących jest zamieniana na energię elektryczną”powiedział Arkadiusz Paszun, prezes IMG SA, właściciela marki Gipara Fitness.

Ogólnopolska akcja wymiany mat w siłowniach na ekologiczne

Wraz z wprowadzeniem nowego produktu na rynek Gipara Fitness zaprasza kluby fitness i siłownie do ogólnopolskiego programu „Sweet taste – no waste”. Jego celem jest zachęcenie do wymiany starych mat z tworzywa sztucznego, na nowe ekologiczne. Mechanizm akcji jest prosty – przy zakupie 30 mat treningowych ERGO-ECO™, Gipara Fitness odbiera stare maty, rozdrabnia je i używa jako wypełnienia do kompletu puf wypoczynkowych, które trafią z powrotem jako prezent do klubu. Zaprojektowane przez Gipara Fitness na potrzeby tej akcji pufy – jedno duże poduszkowe siedzisko i mniejsze okrągłe – doskonale mogą sprawdzić się jako wyposażenie strefy relaksu na siłowaniach.

Patronat nad akcją „Sweet taste – no waste” objęła fundacja Eco4Life, wspierająca rozwój techniki i innowacyjności w zakresie działań proekologicznych. Dodatkowo również wdraża oraz udostępnia nowe rozwiązania służące ekologii. Akcja potrwa do 30 września 2020 roku, a po więcej informacji zapraszamy TUTAJ .

 

Polecamy także:

Glide Fit – pływające maty fitness odpowiedzią na rozwój przemysłu SUP