photo: Jacob Lund / Fotolia

Pierwsza w Polsce siłownia online

Nowy pomysł na biznes piłkarza Pogoni Szczecin

Innowacja na polskim rynku?

Obrońca Pogoni Szczecin, Jarosław Fojut wystartował ze swoim nowym pomysłem na biznes. Piłkarz dostrzegł ogromny potencjał, jaki tkwi w jednym z najszybciej i najbardziej dynamicznie rozwijających się trendów dotyczącym aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Siłownia umożliwiająca treningi online w kilkuosobowej grupie już działa.

Według raportów „The European Health & Fitness Market” przygotowywanych przez Deloitte, z usług klubów fitness korzysta ponad 3 miliony Polaków, a liczba ta systematycznie wzrasta. W Polsce działa ponad 3 tysiące klubów fitness i siłowni, a przychody osiągane przez ich właścicieli pod koniec 2016 roku wynosiły prawie 4 miliony złotych. Duża konkurencja bezpośrednio wpływa na potrzebę nowych, świeżych pomysłów, które zachęcą oraz zmotywują kolejne rzesze ludzi do aktywności fizycznej.

Jarosław Fojut wraz ze swoim partnerem biznesowym Piotrem Krogulcem wpadli na pomysł otworzenia siłowni online. Na czym ten pomysł polega? Fitme.pl to pierwszy i jak zapewniają pomysłodawcy – jedyny w swoim rodzaju – system treningów online, w którym wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym. Jak to możliwe? Dzięki zastosowaniu innowacyjnego, specjalnego interfejsu wideokonferencji umożliwiającej trening do 8 osób jednocześnie na wirtualnej sali treningowej. Na platformie przez kilkanaście godzin na dobę można dołączyć do treningów prowadzonych przez profesjonalistów, dzielić się opiniami i poszukiwać nowych wyzwań. Fitme.pl ma dla niektórych być klubem fitness, dla innych siłownią, a dla jeszcze innych – dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Ponadto nowy pomysł ma zniwelować przeszkody uniemożliwiające danemu użytkownikowi udział w treningu, tj. nieodpowiednia pogoda czy lokalizacja. Wybrany trening można wykonać w domu, w biurze, na wakacjach wraz z innymi uczestnikami wspierającymi naszą motywację. Platforma ma także pomóc osobom walczącym z obawą i nieśmiałością związaną z wizytami w siłowni.

Użytkownik może zapłacić za wybrany karnet specjalną walutą, nazwaną przez twórców „Fitcoin”, którą może nabyć realizując szybki przelew. Fitcoiny można wymienić na różne treningi, zależnie od czasu ich trwania. Ponadto dla zarejestrowanych użytkowników Fitme.pl udostępnia przykładowe menu przygotowane przez Body Chief.

Źródło: Przegląd Sportowy