źródło: https://www.leisureopportunities.co.uk

Falkirk Community Trust uruchomił wirtualne studio jazdy na rowerze stacjonarnym, w ramach przebudowy centrum rekreacyjnego Mariner. Inwestycja opiewa na wartość 1,2 miliona funtów.

Pierwsze piętro centrum zostało przebudowane i obecnie jest to pierwsze w pełni wirtualne środowisko treningowe w Szkocji, wraz z ekranem kinowym o rozpiętości 10 m. Przestrzeń oferuje kolarzom trening rowerowy Les Mills TRIP.

W wyniku przebudowy siłownia prawie dwukrotnie powiększyła się do 292 m kw., z ponad 65 stacjami, w tym funkcjonalnym sprzętem treningowym Queenax firmy Precor, torem do sprintu, wolnymi ciężarami. Dostępne są również dwa stanowiska dostępne dla osób na wózku inwalidzkim Keizer M7i.

Utworzone studio fitness, które oferuje pełny harmonogram zajęć na żywo i wirtualnych, w celu uzupełnienia oferty, zostało pierwotnie otwarte w 1985 r., liczyło nieco więcej niż 1000 członków.

W badaniu przeprowadzonym przez Alliance Leisure, wśród klubowiczów i osób niećwiczących, zidentyfikowano potrzebę korzystania z zaplecza odnowy biologicznej, aby zaspokoić potrzeby osób, które nie są zainteresowane tradycyjną ofertą fitness. W związku z tym, zmodernizowano także Hub Shapemaster, wyposażony w 12 elementów sprzętu wspomaganego energią, który jest przeznaczony dla mniej mobilnych użytkowników, którzy cierpią na otyłość lub chorobę, przechodzą rehabilitację pooperacyjną. Ułatwi to zespołowi pomaganie osobom z bardziej złożonymi problemami zdrowotnymi w rozpoczęciu ćwiczeń fitness.

Projekt został sfinansowany przez Radę Falkirk i stanowi część szerszych planów modernizacji oferty spędzania wolnego czasu w okolicy.
„Modernizacja i poprawa jakości naszych usług, w tym wprowadzenie nowego, wirtualnego studia rowerowego, rozszerza nasze zainteresowanie na nowych odbiorców – tych z wysokimi oczekiwaniami i apetytem na nowe wyzwania treningowe w pobliżu domu”, – powiedziała Maureen Campbell, CEO Falkirk Community Trust. „Ponadto, nowe dedykowane centrum Shapemaster pomoże nam zapewnić dostęp odbiorcom, którzy nie ćwiczą regularnie”.

Polecamy także:

HASTA LA VISTA – profesjonalne centrum rekreacyjno – sportowe we Wrocławiu