photo: nd3000 / Fotolia

Pierwszy klub fitness zasilany energią ludzi

Eco Fitness

Klub fitness zasilany energią wytwarzaną przez ludzi. Powstała pierwsza siłownia, w której prąd generowany jest przez urządzenia fitness. Oszczędności już widoczne są gołym okiem. Rachunki za prąd spadły diametralnie.

W Sacramento w Kalifornii powstała pierwsza, ekologiczna siłownia  – Eco Fitness. W sprzęcie zainstalowanym w klubie wykorzystano technologię, dzięki której można produkować energię elektryczną.

Jak donosi serwis Inhabitat.com, siłownia wyposażona jest w nowoczesną linię sprzętu ECO-POWR firmy SportsArt, który zbiera energię kinetyczną wytwarzaną, dzięki trenującym użytkownikom. Urządzenia fitness mają wbudowane mikroinwertery – tę samą technologię, którą wykorzystują panele słoneczne i turbiny wiatrowe do konwersji energii naturalnej na energię elektryczną. W klubie zadebiutowała również bieżnia ECO-POWR, która może zbierać energię generowaną podczas biegu.

Urządzenia, dzięki którym zasilana jest siłownia to, m.in. rowerki i pierwsza na świecie tego rodzaju bieżnia. Pojedyncze urządzenie jest w stanie w czasie pracy dostarczyć do 200 W, a jedne zajęcia na bieżni generują dostatecznie dużo prądu, by zasilić dwie lodówki przez 24 godziny. Wytwarzana energia może może być również używana do zasilania światła w klubie oraz ładowania smartfonów i laptopów.

Wyniki są widoczne gołym okiem. Rachunek za prąd spadł z 680 dolarów do 30 dolarów za miesiąc.

Zobacz koniecznie: