źródło: www.t-online.de

Pierwsze kluby fitness w Nadrenii Północnej-Westfalii zostały ponownie otwarte, po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Długa kolejka ustawiła się przed studiem w Kolonii.

W poniedziałek wieczorem klubowicze mogli ponownie skorzystać z usług siłowni w Nadrenii Północnej-Westfalii. Krótko po północy, pierwsi członkowie mogli korzystać ze sprzętu w kolońskiej dzielnicy Kalk. McFit otworzył ponownie swoje drzwi o 0,01 rano.

Wielu klubowiczów najwyraźniej tęskniło za ofertą: przed studiem w Kolonii utworzyła się długa kolejka, na wejście czekało ponad 100 osób.

W ubiegłym tygodniu NRW pozwoliło na ponowne otwarcie siłowni w poniedziałek. Obowiązują jednak surowe wymagania. Musi być zachowana wystarczająca odległość między używanymi urządzeniami, nie ma możliwości skorzystania z kabin prysznicowych. Jest również obowiązek noszenia masek ochronnych.

Każda osoba wchodząca oraz wychodząca musi zostać zidentyfikowana. Do obiektu nie może wejść żadna osoba u której występują podejrzenia infekcji dróg oddechowych (dotyczy to zarówno klubowiczów jak i personelu).

Na całym obiekcie jest obowiązek rozmieszczenia środków antybakteryjnych a każdy klubowicz ma nakaz korzystania z dużych ręczników, podczas wykonywania treningu.

Poniżej publikujemy link do krótkiego video z ponownego otwarcia klubu:

https://www.t-online.de/tv/news/panorama/id_87857934/koeln-fitnessstudio-eroeffnet-unter-corona-auflagen.html

Działania sieci McFit zostało jednocześnie ostro skrytykowane. Sieć połączyła ponowne otwarcie z konkursem, w którym nagrodą jest wyjazd do USA. Nagroda losowana będzie wśród osób jako pierwszych korzystających ponownie z siłowni. Ekspert ds. zdrowia SPD Karl Lauterbach skrytykował akcję uznając, że był to sygnał niewłaściwy. Stwarza to wrażenie, że pandemia koronawirusa została już przezwyciężona. „To utwierdza młodych ludzi w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa”. – powiedział.

Polecamy także:

Badanie nastawienia klubowiczów – czego oczekują klienci siłowni po ponownym otwarciu?