Drodzy Państwo, dziś prezentujemy kolejną część sondy przeprowadzonej wśród firm branży fitness. Tym razem o wypowiedź i komentarz poprosiliśmy Pana Macieja Wolnego, właściciela firmy TOP-GYM.

W jaki sposób pandemia wpłynęła na państwa biznes ? (jakiego rzędu przewidują państwo straty/zyski)

Nastąpiło zatrzymanie na rynku inwestycji fitness. My jako TOP-GYM mieliśmy intensywny początek roku i w tych pierwszych miesiącach wpłynęło do nas dużo zamówień, szacujemy że stanowią ok. 40% naszego obrotu. Obecnie realizujemy zamówienia na bieżąco, mamy też zaplanowane kolejne na III i IV kwartał co pozwoli nam utrzymać firmę w dobrej kondycji i zachować płynność. Podtrzymujemy wszystkie gwarancje, czyli naprawy 24 h, oraz 36 m-cy na urządzenia nowe i regenerowane. Duże znaczenie ma eksport w tym momencie, chociażby z uwagi na skok walut. W naszej firmie eksport stanowi około 20% sprzedaży. Poza tym zauważyliśmy duży wzrost zainteresowania urządzeniami treningowymi do domu dla klienta indywidualnego.

Jak sobie Państwo radzą w aktualnej sytuacji? Jakie działania podejmują?

Naszym znakiem rozpoznawczym jest szukanie i oferowanie wszechstronnych rozwiązań biznesowych dla naszych klientów. Od półtora roku pracowaliśmy m.in., nad dwoma projektami FitFinance (długoterminowy najem maszyn treningowych) oraz FitCredit (pośrednictwo finansowe w sprzedaży ratalnej karnetów do klubów fitness , czyli płatność z góry za członkostwo 2- letnie). Naszym zdaniem są to rozwiązania, które pomogą klubom po kryzysie odzyskać płynność finansową i stabilność, ale też zwiększyć retencję. Zależy nam na wsparciu naszych partnerów i tę ofertę będziemy do nich kierować w pierwszej kolejności.

Jakie są Państwa prognozy i rokowania odnośnie aktualnej sytuacji oraz przełożenia na sytuację w branży fitness w przyszłości?

Myślimy, że nastąpi odbicie po jakimś czasie, bo Polacy są spragnieni aktywności fizycznej i życia towarzyskiego, a to wszystko znajdą w klubach fitness. Z drugiej strony możemy przewidywać znaczący wzrost bezrobocia i na tę sytuację też trzeba się przygotować. Mamy świadomość, że temat zdrowia, dbania o siebie i wirusów na stałe zagości w naszym życiu codziennym, dlatego też zostaliśmy dystrybutorem wysokiej jakości sterylizatorów powietrza Aernovir, produktu medycznego firmy schwab-medico, który znajdzie powszechne zastosowanie nie tylko w klubach fitness.
Poza tym w TOP-GYM mamy plan kryzysowy i chętnie wspieramy naszych partnerów – czyli kluby i siłownie w tych trudnych czasach. Udzielamy konsultacji na bieżąco. Zachęcam do kontaktu Maciej Wolny +48 668 018 040

Dziękujemy za rozmowę!

Polecamy także:

APEL Bartosza Gibały do Zarządów i Rad Nadzorczych polskich spółek