Elektrostymulacja mięśniowa, obecna w Polsce zaledwie od kilku lat, przeżywa w tej chwili moment swojej świetności. Sieć franczyzowa Dream Body EMS jest doskonałym przykładem na to, jak bardzo popularna jest teraz ta innowacyjna metoda treningowa.

W studiach Dream Body EMS bezprzewodowe urządzenie do elektrostymulacji mięśniowej jest traktowane jako narzędzie, które pozwala dobrym i wykształconym trenerom personalnym na wykorzystywanie nowoczesnej technologii w prowadzeniu dochodowego biznesu. Kwalifikacje trenera, jego doświadczenie oraz podejście do klienta są kluczowymi wartościami, którymi kierują się właściciele sieci franczyzowej Dream Body EMS. Sieć zapewnia kompleksową opiekę franczyzobiorcy. Partnerzy mogą liczyć na częste szkolenia oraz wsparcie marketingowe. Dodatkowo każdy z nich otrzymuje pomoc na każdym etapie biznesu. Właściciel Dream Body EMS, Michał Solarz, przyznaje, że prowadzi swoich franczyzobiorców za rękę od samego początku, by studio, które ma powstać, było jak najlepsze. Franczyzobiorca może liczyć na pomoc przy wyborze miejsca na swoje studio, porady dotyczące podpisania korzystnej umowy najmu, a także ofertę tańszego zakupu dobrego jakościowo sprzętu dodatkowego. Firma współpracuje z marką tiguar, która oferuje lekki sprzęt fitness. By wspomóc rozwój studiów z rodziny Dream Body EMS, właściciel marki organizuje liczne szkolenia, które prowadzone są przez partnera sieci Sebastiana Goszcza – szkoleniowca, współwłaściciela firmy Espresso fitness business solutions, który posiada 25 letnie doświadczenie w branży fitness. Na tego typu szkoleniach uczestnicy dowiadują się w jaki sposób zdobyć klientów, utrzymać ich, jak skutecznie sprzedawać karnety i w jaki sposób pracować aby studio przynosiło satysfakcjonujące dochody. Sebastian Goszcz prowadzi szkolenia zarówno dla właścicieli studiów jak i dla zatrudnionych w nich trenerów, którym przekazuje swoją wiedzę na temat wypracowania dobrych relacji z podopiecznymi, motywowania ich i wspierania w dążeniu do celu.

Jakie są zalety systemu Dream Body EMS?

Michał Solarz przede wszystkim wskazuje na ekonomię czasu, którą zapewnia tego rodzaju trening. Wystarczy 20 minut dwa razy w tygodniu, by uzyskać efekty zbliżone do klasycznego trening na siłowni/w klubie fitness. Podkreśla jednak, nieustannie, że urządzenie jest uzupełnieniem wiedzy zdobytej u podstaw w dobrych szkołach fitness oraz pogłębionej na szkoleniach wewnętrznych dla trenerów Dream Body EMS. Spektakularną skuteczność treningów zapewnia regularność i dbałość o dobre nawyki żywieniowe. Treningi w studiach Dream Body EMS są dobrym rozwiązaniem dla zapracowanych rodziców. W każdym ze studiów właściciele organizują kącik do zabawy, gdzie dziecko może pozostać w czasie, kiedy jego rodzic trenuje. Wartością treningu Dream Body EMS, który z pewnością zainteresuje panie, jest jego oddziaływanie na jakość skóry. Kobiety, które korzystają z treningu Dream Body EMS szybko zauważają redukcję cellulitu i poprawę elastyczności skóry. Wygląd nie jest jedynym aspektem, na który działa trening spod znaku Dream Body EMS. Warto zwrócić uwagę także na jego zalety w kontekście rehabilitacji. Dzięki bezprzewodowemu urządzeniu myoFX z którego korzystają studia Dream Body EMS, osoby, które nie mogą trenować w tradycyjny sposób z ciężarami, np. starsze, których stawy nie mogą być zbyt mocno obciążone, mają możliwość bezpiecznego treningu. Elektrostymulacja mięśniowa pomaga dbać o mięśnie przykręgosłupowe i, jak zapewnia Michał Solarz, już po trzecim treningu z dobrym trenerem personalnym Dream Body EMS widać zmiany i poprawę jakości życia.

Trening tego rodzaju jest przeznaczony niemal dla wszystkich, choć oczywiście są pewne przeciwwskazania. Trenować w studiach Dream Body EMS nie mogą osoby z rozrusznikiem serca, miażdżycą, padaczką i chorobami neurologicznymi. Wykaz przeciwwskazań jest dostępny w każdym studiu, a przed rozpoczęciem treningów trener przeprowadza pełny wywiad z potencjalnym klientem, by określić jego cele oraz ewentualne wykluczenia.

W jaki sposób Michał Solarz widzi wprowadzenie stref treningu Dream Body EMS do większych klubów i siłowni?

Trening Dream Body EMS jest usługą premium. Właściciel sieci uważa, że w klubach powinna zostać wydzielona osobna strefa, która zapewni komfort ćwiczącym. Usługa powinna być dyskretna i przyjazna dla klienta. W wyborze swoich partnerów Dream Body EMS stawia na jakość. Liczy się zaangażowanie, chęć rozwoju i wiedza. Choć rynek fitness niestety nie jest unormowany prawnie, Michał Solarz podkreśla, że współpracuje jedynie z wykwalifikowanymi trenerami, którzy potrafią współpracować z klientem i otoczyć go dobrą opieką. Sieć Dream Body EMS dba również o legalność mediów w klubach dlatego współpracuje z firmą Fitness Music – Power Media, która dostarcza legalną muzykę i telewizję do klubów fitness.

Artykuł powstał w oparciu o wywiad udzielony Fitness Music – Power Media.

Polecamy także:

Nowa kolekcja PUMA z HELLY HANSEN już wkrótce w sprzedaży!