Drodzy Państwo, o podsumowanie dynamicznego roku 2019 poprosiliśmy członków zarządu firmy International Center of Events – Edytę Owczarek, Bartłomieja Pomarańskiego oraz Jakuba Mazka.

Rok 2019 w IC Events był bardzo dynamiczny. Czy możecie wymienić przełomowe momenty, które odegrały kluczową rolę w rozwoju firmy? 

Rozwijamy się równomiernie, ale rzeczywiście można z boku odnieść wrażenie, że to dynamiczny czas dla spółki. Cieszy przyrost wydarzeń, które wprowadzamy, ilość osób w firmie, która rośnie, ale przede wszystkim perspektywy, jakie są przed nami. Przełomowe są decyzje takie jak rozszerzenie działu redakcji i budowa portali w różnych branżach. Cieszymy się ze współpracy z COSTA Coffee, z dystrybucji napojów COCA COLA do klubów sportowych, co lekko odbiega od tworzenia wydarzeń, ale jednocześnie pokazuje jak jesteśmy wszechstronni i elastyczni.

Jakie były najważniejsze projekty, które zrealizowaliście?

Nie istnieje taki podział, każdy projekt jest NAJWAŻNIEJSZY. Ten, który wchodzi na rynek jest tak samo ważny jak ten, co ma piąta lub siódmą edycję. Wiadomo, premiery rządzą się swoimi prawami, ale trzeba też dbać o to, aby zaskakiwać i nie popadać w rutynę z projektami ugruntowanymi na rynku.

Był to również czas wielu zmian zarówno w postaci nowych projektów, jak i struktur organizacyjnych. Czy możecie przybliżyć szczegóły?

Tak, to ważne w przedsiębiorstwie, aby optymalizować działania, szukać oszczędności, ale żeby jednocześnie projekty nie traciły na jakości. Jedną z takich zmian jest budowa redakcji pod różne branże – BRANŻA FITNESS, FRANCZYZA, wkrótce również i inne.

Z jakimi największymi problemami (wyzwaniami) musieliście sobie poradzić?

Problemy i wyzwania to dla nas chleb powszedni, codziennie się z nimi zmagamy. Nie ma sensu kategoryzować ani hierarchizować problemów, ale występują one na każdej płaszczyźnie – pieniądze, rynek, ludzie. Najważniejsze, aby wyciągać z nich wnioski na przyszłość i wprowadzać innowacje i ulepszać.

Realizujecie wiele projektów w branży fitness, jak oceniacie rynek? Czy branża się rozwija?

Rynek fitness cały czas się rozwija, lecz ostatnie lata spowodowały, że powstało wielu producentów sprzętu, suplementów, odzieży jak i klubów na rynku, co spowodowało zwiększenie konkurencji. Obecnie, aby odnosić sukces w swoim sektorze trzeba wyróżnić się innowacyjnym marketingiem, dobrze zaplanowanymi kampaniami oraz wysokiej jakości produktem. Mimo wszystko, rynek fitness pokazuje, że wciąż jest wzrostowy, ale nie należy do łatwych, by osiągać w nim sukcesy.

Czy coś się zmieniło w kwestii organizacji targów? Wielu klientów uważa, że targi dla biznesu już się skończyły? Jak uważacie patrząc na zeszłoroczną edycje FIWE oraz inne wydarzenia targowe?

To pytanie często się pojawia. My wiemy, że rynek jest dynamiczny, są zmiany, sprzedaż przenosi się do sieci, ale bezpośredni kontakt z klientem, B2B czy B2C jest bezcenny. Uważamy, że targi się nie wyczerpują, ewoluują w nieco inną stronę, oczekuje się coraz więcej wydarzeń towarzyszących, edukacji, show, gwiazd na targach. Przeglądamy wiele branż, targi mają się bardzo dobrze.

Jakie macie plany na 2020 rok?

Będziemy pro-kobiecy, pokażemy historie ludzi biznesu, zrobimy rewolucję w świecie mody, będzie nas więcej w sieci. Jeszcze nie raz Państwa zaskoczymy!

Polecamy także:

Podsumowanie roku 2019 w Benefit Systems