Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem roku w Bella Line. Szymon Gołaszewski w rozmowie z Branża Fitness opowiada na temat ważnych działań firmy, problemów w branży fitness oraz prognozowanych trendów w 2019 roku.

Ważne wydarzenie, które wpłynęło na rozwój firmy w 2018 roku? Zrealizowane projekty w 2018 roku, którymi warto się pochwalić?

Rok 2018 upłynął pod znakiem umocnienia pozycji klubów, które znajdują się w naszym portfolio. Zwłaszcza w Bydgoszczy, gdzie cały zmagamy się inwazją klubów typu low cost.

Zrealizowaliśmy także kluczowe projekty społeczne, które organizujemy od wielu lat: „Bądź Bella Na Wakacje” (tu z rekordem ponad 500 zgłoszeń do programu) oraz „Zrzucamy Kilogramy”. Ponad to przeprowadziliśmy nowy, kreatywny projekt, gdy na jesieni zaprezentowaliśmy swoich wyimaginowanych, troszkę karykaturalnych kandydatów na prezydentów miast Torunia i Bydgoszczy wraz z ich głównymi hasłami wyborczymi. Mimo, że kandydaci byli wirtualni to przekaz, który kierowaliśmy był wartościowy – w tym przypadku zachęcał mieszkańców do większej aktywności fizycznej. Akcja cieszyła się bardzo pozytywnym odbiorem, a finalny zasięg akcji, na którą nie została wydania nawet złotówka, został uznany za satysfakcjonujący.

Pod koniec 2018 r. do naszego zespołu dołączył znany konsultingowiec i pasjonat rynku fitness – Krystian Kempa, z którym wiążemy duże nadzieje na przyszłość. Było to swego rodzaju turbo doładowanie, żeby w 2019 rok wejść z pełną mocą i zrealizować maksymalną ilość dobrych projektów.

Także pod koniec 2018 r. spod naszych skrzydeł uwolniliśmy najstarszy klub w sieci, którego historia sięga zeszłego wieku i zaczyna się w kamienicy na urokliwej toruńskiej Starówce – istniejące od 1996 r. Bella Line Studio Rekreacji dla Pań. Stery zostały przekazane młodszej ekipie. Tym samym właściciele jasno wskazali kierunek ekspansji spółki w kierunku dużych klubów, które łączy nowoczesność i gościnność, aspirujących do klasy premium.

Problemy w branży fitness, które stanowią obecnie największe wyzwanie dla klubów fitness. Jak sobie Państwo z nimi radzą?

Od kilku lat klubowiczów staramy się pozyskiwać automatycznie przy użyciu narzędzi e-marketingowych, w tym marketing automation. Strategia ta jednak ma swoje wady, które nie dają nam możliwości w pełni rozwinąć skrzydeł. Mam tu na myśli integracje z systemami CRM do obsługi centrów sportowych i klubów fitness oraz innymi aplikacjami, które nie zawsze chcą współpracować w zakresie jaki jest nam potrzebny. Celem na 2019 r. jest znalezienie takiego rozwiązania, dzięki któremu, udałoby się zminimalizować ilość narzędzi i oszczędzić czas, który można by np. przeznaczyć na proces pozyskiwania nowych klientów.

Odczuwalny był także problem z rekrutacją, zwłaszcza na niższych stanowiskach. Wypracowanie rozwiązań i znalezienie odpowiednich osób do pracy kosztowało nas sporo środków i pracy.

Prognozowane trendu rozwoju w branży fitness w 2019 roku?

Dalsze rozwijanie nowych technologii, których zadaniem będzie ułatwienie życia zarówno klubowiczom jak i pracownikom fitness klubów – od zakupu członkostwa, poprzez realizację treningu, do pełnej personalizacji i komunikacji 1:1.

Duże nadzieje wiążę z rozwojem systemów marketing automation. Przy aktualnej penetracji rynku i rosnącej konkurencji nie tylko wśród fitness klubów, ale też centrów aktywnego spędzania czasu – przebicie się z właściwym komunikatem marketingowym do właściwych konsumentów, we właściwym czasie i za pomocą właściwego kanału będzie kluczowe. Liczę na większą konsolidację narzędzi marketingowych, dzięki którym skuteczniej i wyraźniej będziemy łączyć markę Bella Line z klientami, a dzięki temu otworzymy się na zupełnie nowe możliwości interakcji.

Polecamy także:

Pomysł na biznes? Studio EMS – przyszłość czy chwilowa moda?