Poprosiliśmy producentów oraz dystrybutorów sprzętu o krótkie podsumowanie roku 2018 w firmie, a także ich spojrzenie na aktualną pozycję branżę fitness, prognozę trendów oraz potrzeb. Ich poglądy pozwolą spojrzeć szerzej na potencjał rynkowy oraz dadzą wskazówki managerom oraz właścicielom klubu, w co warto inwestować. Poniżej wypowiedź ze strony Technogym:

Rok 2018 to okres sporych zmian w polskiej branży fitness. Przy postępującej już od kilku lat konsolidacji rynku, pojawiły się nowe, zagraniczne koncepty klubów z segmentu low cost i middle market, a także kluby butikowe. Z ogromną ciekawością obserwujemy nowych graczy, ponieważ przy dobrze przemyślanej strategii, mają oni szansę na wyróżnienie się na naszym rynku. 

Obecność nowych, innowacyjnych konceptów, determinuje wśród właścicieli klubów jeszcze większą czujność i konieczność poszukiwania coraz bardziej wyrafinowanych wyróżników swoich obiektów. Promocje, obniżki i rabaty przestaną być wystarczające, bo klient będzie coraz bardziej świadomy ogromu możliwości, jakie są dla niego dostępne i cena nie będzie już głównym determinantem zakupowym. Właściciele klubów fitness będą musieli się na tym, hiperkonkurencyjnym rynku, odnaleźć, zdefiniować swoją niszę i nauczyć się docierać z przekazem do swojej grupy docelowej. 

Takim wyróżnikiem dla klubów fitness w Polsce może być nie tylko sama oferta karnetu, ale również innowacyjne zajęcia czy koncepty treningowe. Jednym z takich konceptów jest trening atletyczny na urządzeniach z linii SKILL LINE marki Technogym, który w ubiegłym roku zdobył szerokie uznanie na całym świecie. Wśród urządzeń z tej linii znajdziemy: 

  • napędzany siłą mięśni SKILLMILL, pozwalający na aktywację wszystkich systemów energetycznych organizmu tj. siły, prędkości, zwinności i wytrzymałości.
  • bieżnię SKILLRUN, która pozwala na wykonanie sesji biegowych i treningów oporowych na tym samym urządzeniu, zapewniając efektywny trening cardio i trening siłowy.
  • ergometr wioślarski SKILLROW z wyjątkową technologią MULTIDRIVE, pozwalającą na płynną regulację oporu, 
  • nowoczesny rower stacjonarny SKILLBIKE wyposażony m.in. w mechaniczną zmianę biegów i symulację poruszania się po wzniesieniach. 

Urządzenia z linii SKILL są skierowane zarówno to amatorów, jak i profesjonalistów, chcących urozmaicić swój trening. W Polsce linia SKILL LINE spotkała się z dobrym przyjęciem wśród Klientów, którzy są innowatorami w branży m.in. CityFit, JustGym, Fabryka Formy, Holmes Place, ReShape Fitness czy Magic Gym. 

Czytaj więcej o SKILL LINE na www.technogympolska.pl 

Polecamy także:

TOP 3 – Wyposażenia Twojego Klubu Fitness – Nowoczesne Bieżnie