źródło: Club Industry

Matrix Fitness, Cottage Grove, Wisconsin, zanotował 528 milionów USD przychodów w 2018 r., Stanowi to najwyższą dotychczas liczbę w historii. Szacunkowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego, wynosi aż 21%.

Matrix Fitness to marka handlowa Johnson Health Tech (JHT), Taichung, Tajwan. JHT sprzedaje również sprzęt fitness marki Vision i Horizon. Firma odnotowała wzrost sprzedaży na całym świecie, jednak sprzedaż w USA wzrosła o 40 procent w czwartym kwartale 2018 roku, z całkowitym 26 procentowym wzrostem w 2018 roku – podaje firma. Matrix Fitness wprowadził na rynek IHRSA ponad 35 produktów w 2018 roku, które osiągnęły pełną produkcję w czwartym kwartale, co przyczyniło się do wzrostu w czwartym kwartale, według JHT.

Na rynku amerykańskim odnotowujemy silny wzrost sprzedaży we wszystkich naszych kategoriach produktów i segmentach klientów – powiedział Mark Zabel, globalny dyrektor ds. marketingu i prezes amerykańskiego oddziału handlowego. Sprzedaż na kluczowe konta, lekkoatletyka / edukacja, kanały multi-mieszkaniowe i medyczne wzrosły o dwucyfrowe procenty, a nasza zdolność do szybszego wzrostu niż konkurencja dowodzi, że Matrix dostarcza produkty, rozwiązania i wspiera potrzeby naszych klientów.

Polecamy także:

Trade Show Marketing – jak efektywnie wystawiać się na Targach?