Drodzy Państwo, zapraszamy na podsumowanie roku 2019 w sieci ènergie Fitness. O spotkaniach franczyzowych oraz udziale sieci na arenie międzynarodowej rozmawiamy z Dorotą Walerczuk, odpowiedzialną za ekspansję sieci.

1. Rok 2019 w ènergie Fitness był bardzo dynamiczny. Czy mogłabyś wymienić najważniejsze elementy, które miały miejsce w 2019? 

​Rok 2019 dla ènergie fitness był rokiem przygotowań, poszukiwań dostawców i dopięcia planu działania w Polsce. Odbyły się dwa spotkania z potencjalnymi franczyzobiorcami oraz braliśmy udział w 2 franczyzowych eventach , które były bardzo owocne. Dzięki temu obecnie poszukujemy odpowiednich lokali w Warszawie.
Na arenie międzynarodowej odnieśliśmy ogromny sukces, zajęliśmy 2 miejsce w konkursie na najlepszą franczyzę 2019 roku – Elite Magazine Top 100 Franchises 2019 oraz otworzyliśmy 3 nowe lokalizacje w Irlandii.

2. Co było dla Was największym wyzwaniem w 2019 roku?

​Wchodząc na Polski rynek chcieliśmy, aby wszystko to co jest związane z otwarciem i prowadzeniem klubu ènergie fitness, było w jak największym stopniu “polskie”. Było to nie lada wyzwanie, gdyż niejednokrotnie spotkaliśmy się ze stwierdzeniem, że w Polsce wszystko jest inne.

3. Branża Fitness stale ulega transformacji. Jakie nowe trendy będą istotne Twoim zdaniem w 2020?

RELACJA- myślę jest to słowo klucz na rok 2020! Budowanie i dbanie o relacje z klientem.
Na pewno też innowacyjny trening – ale nad tym zawsze pracują dla nas nasi specjaliści.

4. Jakie Twoim zdaniem są najważniejsze problemy widoczne w branży fitness? W jaki sposób można sobie z nimi radzić?

Myślę , że w branży fitness kluby maja największy problem z retencją. Pomóc może w tym m.in. budowanie świadomości klienta, do tego przede wszystkim i może też paradoksalnie, potrzeba nam więcej klubów! Nie ukrywam , ze ènergie fitness ma na to swój “złoty środek”.

5. Czy ciężko przebić się na rynku z modelem franczyzowym? Z jakimi obiekcjami najczęściej się spotykacie i jak to ma się do rzeczywistości?

Na rynku franczyzowym najważniejsze jest mieć sprawdzony model i znaleźć dobrego franczyzobiorcę, gdyż to też jest dużym wyzwaniem. Musi to być osoba z pasją, z drygiem do biznesu, chętna do ciężkiej pracy i wizją siebie samego w branży fitness.

Polecamy także:

Co wyróżnia koncept energie fitness na rynku polskim?