Drodzy Państwo, zapraszamy na rozmowę z Maciejem Wolnym, miha bodytec ® Poland Distributor o rozwoju segmentu EMS w Polsce.

Rok 2019 dla miha bodytec® był bardzo dynamiczny pod względem rozwoju. Czy mógłbyś przybliżyć najważniejsze wydarzenia, które wpisały się w rozwój marki?

Rzeczywiście, to był niezwykle intensywny rok dla miha bodytec® w Polsce, nawet stwierdziłbym, że przełomowy. Zaczęliśmy mocnym akcentem, czyli 1. Międzynarodowym Kongresem EMS & Business w lutym we Wrocławiu w DoubleTree by Hilton, który zgromadził ponad 200 uczestników, a nasze zaproszenie przyjęli najwybitniejsi eksperci treningu EMS na świecie. Ten ogromny sukces tylko potwierdził, że jesteśmy na właściwym kursie i że złota era treningu EMS w Polsce się rozpoczęła. Dlatego poszliśmy za ciosem i wspólnie z targami FIWE zorganizowaliśmy oficjalną strefę EMS Training Zone w Warszawie, na której przez dwa dni targów odbywały się wykłady dla zainteresowanych otwarciem studia EMS, a gościem specjalnym był Dan Samek, znakomity mówca motywacyjny i ekspert od sprzedaży i marketingu w studiach EMS, doradca największych operatorów EMS na świecie.
Z dumą muszę przyznać, że lata wytężonej, mozolnej pracy, która została włożona przez miha bodytec® Poland w ostatnich latach w budowę rynku EMS , zaczęła procentować z nawiązką. W tym roku stworzyliśmy razem z naszymi partnerami ponad 120 stanowisk treningowych, przyznano nam oficjalną dystrybucję miha bodytec® na rynek ukraiński oraz na tegorocznym Global Distributor Meeting otrzymaliśmy tytuł najlepszego dystrybutora miha bodytec® na świecie.

Czym się wyróżniacie na rynku EMS?

Profesjonalnym i w pełni bezpiecznym produktem najwyższej jakości ( 100 % zgodność z normą DIN ) do treningu EMS z certyfikatem medycznym, zatwierdzonym przez FDA w USA, kompleksowym posprzedażowym wsparciem klienta oraz wszechstronną ofertą szkoleniową na najwyższym poziomie. Jak to wygląda w praktyce ? Konsultujemy z klientem lokalizację studia EMS i wygląd nowo powstałych realizacji, pomagamy w zdobyciu finansowania oraz zaplanowaniu procedur i standardów obsługi studia oraz treningu EMS. Jako jedyni w Polsce współpracujemy z najbardziej doświadczonymi i prestiżowymi podmiotami i instytucjami z zagranicy m.in. Międzynarodowym Instytutem Szkoleniowym Gluckerkolleg, EMS Business Academy czy Uniwersytetami Niemieckimi, prowadzącymi od lat najbardziej rozległe badania naukowe w zakresie treningu EMS na świecie.

Jak Twoim zdaniem wygląda trend w branży EMS? Czy rośnie popyt na treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji?

Jak wspomniałem wcześniej, jest to trend wyraźnie rosnący. Zwiększa się świadomość ludzi, co do korzyści zdrowotnych z treningu EMS a także oszczędności czasu, niezwykle istotnego aspektu treningu EMS. A przecież większości z nas czasu ciągle brakuje. Jeśli chodzi o aspekt biznesowy, to niezmiernie cieszy mnie fakt, że nasi partnerzy w Polsce zaczęli oferować własne produkty franczyzowe. Segment EMS jest dopiero na początku drogi, więc jest to najlepszy moment na inwestowanie w trening EMS. Warto podkreślić, że EMS jest wspaniałym modelem biznesowym, opartym na treningu personalnym dostępnym dla dużo szerszej grupy klientów. EMS jest łatwym do zduplikowania modelem, bazującym nie tylko na treningowym know-how pojedynczego trenera, ale na dopracowanym w najdrobniejszym szczególe systemie, który przy zachowaniu odpowiednich procedur i standardów może być pomysłem na rozwiązania sieciowe, co zresztą możemy już obserwować w Polsce.

Co było dla Was największym wyzwaniem w tym roku?

Z pewnością, ogromny wyzwaniem logistycznym dla nas było nadążenie za tempem rozwoju rynku, otwierającymi się nowymi lokalizacjami, a także liczbą zapytań o rozpoczęcie współpracy. Wymusiło to na nas wprowadzenie wewnętrznych procedur, a także zwiększenie liczby pracowników, by usprawnić współpracę pomiędzy poszczególnymi działami. Doświadczeni menedżerowie odpowiadają u nas za zamówienia i dostawy, serwis, marketing i edukację. Miano najlepszego dystrybutora na świecie zobowiązuje i chcemy zachować ten tytuł przez najbliższe lata. Dlatego też stale udoskonalamy procedury i podnosimy swoje kwalifikacje.

Branża Fitness stale ulega transformacji. Jakie nowe trendy będą istotne Twoim zdaniem w 2020?

Studia EMS wpisują się w rosnący od kilku lat trend na świecie– czyli studia butikowe. Dlatego widzę tutaj duże pole do popisu. Stale utrzymującym się trendem w czołówce, jest trening personalny, a trening EMS jest niczym innym, tylko treningiem personalnym z certyfikowanym trenerem z wykorzystaniem elektrostymulacji. Na pewno będą się rozwijać usługi premium, co do tego nie mam wątpliwości. Mogę zapewnić, że miha bodytec Poland® z pewnością zaskoczy rynek nowymi projektami, które są już zaplanowane i zostaną wdrożone od stycznia 2020 roku.

Obejrzyj relacje z najważniejszych wydarzeń dla miha bodytec w 2019 :

I Kongres EMS & Business, Wrocław 2019

Official® EMS Training Zone,FIWE 2019

Warsztaty „Marketing, sprzedaż i zarządzenie w studiu EMS” z Danem Samkiem

Najlepszy dystrybutor miha bodytec ®na świecie w 2019

Maciej Wolny, miha bodytec Poland Official Distributor

maciej.wolny@miha-bodytec.pl

+48 533 335 553

www.miha-bodytec.pl

www.facebook.com/mihabodytecPolska/

www.instagram.com/mihabodytec_poland/

Polecamy także:

Premium z prawdziwego zdarzenia, czyli rozwój sieci studiów EMS, Body UP, powered by miha bodytec®