Grudzień to czas podsumowania roku. Poprosiliśmy operatorów klubów fitness o odpowiedź na pytania dotyczące kluczowych wydarzeń z działalności a także prognoz na 2019 rok.
Poniżej wypowiedź Pierre Geisensetter, Rzecznika Prasowego McFIT Global Group

Ważne wydarzenie, które wpłynęło na rozwój firmy w 2018 roku?

Po 21 latach na europejskim rynku fitness niewiele rzeczy jest nas w stanie zaskoczyć. Jesteśmy stabilną firmą ze znakomitą kadrą, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko zareagować na wszelkie wydarzenia rynkowe. W 2018 roku potwierdziliśmy swoją innowacyjność otwierając fantastyczne studia w siedmiu europejskich krajach ku radości naszych klubowiczów. Z kolei jako grupa McFIT Global Group zróżnicowaliśmy naszą ofertę otwierając JOHN REED Womens Club w Berlinie, koncepcję gastronomiczną THE REED oraz agencję lifestylowo-artystyczną TIGERPOOL. W przygotowaniu mamy także wiele innych projektów, które w niedalekiej przyszłości podtrzymają niezwykłą dynamikę naszego przedsiębiorstwa.

Zrealizowane projekty w 2018 roku, którymi warto się pochwalić?

Zgodnie z naszym planem rozwoju podpisaliśmy pierwszą umowę na uruchomienie studia fitness w USA. Tam otworzymy klub według zupełnie nowej, znakomitej koncepcji. Jest to nasz pierwszy element ekspansji poza Europą z czego jesteśmy bardzo dumni.

Problemy w branży fitness, które stanowią obecnie największe wyzwanie dla klubów fitness. Jak sobie Państwo z nimi radzą?

Filozofią McFIT jest postrzeganie problemów jako szans i wyzwań, bo naszym celem jest dalszy rozwój. Pomimo niewysokiej opłaty członkowskiej utrzymujemy nasz produkt na najwyższym poziomie. Nasze nowe studia w Katowicach i Białymstoku są najlepszym odzwierciedleniem tej idei. To imponujące miejsca. Polska kadra McFIT spisuje się znakomicie i nieustanne pracuje nad poszerzeniem naszej oferty treningowej. Można powiedzieć, że „hardware“ i „software“ współgrają tu znakomicie. Utrzymanie tego stanu rzeczy jest jednym z naszych największych wyzwań na przyszłość.

Prognozowane trendu rozwoju w branży fitness w 2019 roku?

Tu wszystko jest jasne – cały czas podążamy naszą drogą na szczyt. Życzę wszystkim sportowcom i pracownikom branży w Polsce zdrowego, szczęśliwego i udanego 2019 roku.

Polecamy również:

TOP 3 – Wyposażenia Twojego Klubu Fitness – Nowoczesne Bieżnie