Drodzy Państwo, zapraszamy na podsumowanie roku przedstawiające rozwój sieci SmartGym. Rozmawiamy z Agnieszką Świerkosz – Dyrektorem ds. operacyjnych Smart Gym.

1. Rok 2019 w Smart Gym był bardzo dynamiczny. Czy mogliby Państwo przybliżyć najważniejsze wydarzenia, które wpisały się w rozwój sieci?

Tak to prawda, 2019 rok był dla nas bardzo dynamiczny i intensywny. Przez cały rok pojawiały się mniejsze i większe przedsięwzięcia, o których mówimy z dumą, ponieważ wiemy, że wykonaliśmy solidną pracę. Rok kończymy z uśmiechem na twarzy, ponieważ otworzyliśmy w tym czasie dwa kluby fitness. Smart Gym Katowice Roździeńskiego o powierzchni 3400m2, posiadający kilkanaście stref treningowych oraz Śląski Klub Fitness o powierzchni 2400m2, który jest ukłonem w stronę Śląska i tradycji z nim związanych. Druga połowa 2019 roku była szczególnie ważna dla Smart Gym Zabrze Arena, ponieważ siłownia ta została wyróżniona dwiema nagrodami! Zyskaliśmy tytuł najbardziej Innowacyjnej siłowni w Polsce oraz Przyjaznego Klubu Fitness! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, które motywuje do dalszej pracy i rozwoju naszej sieci.

2. Jakimi ważnymi projektami możecie się pochwalić?

Pierwszym ważnym projektem było zrealizowanie drugiej edycji Smart Challenge. Akcja ta ma na celu mobilizację do regularnych treningów. Po każdym ukończonym wyzwaniu klubowicz otrzymuje nagrodę a w ostatecznym etapie może walczyć o nagrodę główną. Kolejnym ważnym dla nas projektem, była integracja naszych klubowiczów. Na zakończenie wakacji zorganizowaliśmy dla nich event w Śląskim Wesołym Miasteczku, w którym mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji. Miłym akcentem było wspólne grillowanie, konsultacje treningowe oraz maraton zumby. Równie ważnym dla nas projektem była akcja „Tradycyjnie-prosto z serca”. Klubowicze mogli napisać na pocztówkach świątecznych życzenia do najbliższych a my postaraliśmy się, aby dotarły jeszcze przed Świętami. Uważamy, że wysyłanie kartek okolicznościowych jest teraz rzadkością, dlatego bardzo zależało nam na podtrzymaniu tej tradycji.

3. Co było dla Państwa największym wyzwaniem w tym roku?

Zdecydowanie było to otwarcie Śląskiego klubu Fitness. Jako pierwsi w tym regionie, otworzyliśmy siłownie wpisującą się w śląski klimat. Staraliśmy się pokazać, że miejsce, w którym znajduje się nasza siłownia, nie jest nam obojętne i że szanujemy kulturę i tradycję Śląska. Cieszymy się, ponieważ nasi klubowicze bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat naszego nowego projektu, co świadczy o tym, że odnieśliśmy sukces.

4. Branża Fitness stale ulega transformacji. Jakie nowe trendy będą istotne w 2020?

Przede wszystkim stałe budowanie więzi i dobrych relacji z naszymi klubowiczami jak również dalszy rozwój naszej sieci i oferowanych usług. Nasz zespół specjalistów pracuje nad nowymi trendami i mamy nadzieję, że zaskoczymy pozytywnie naszych odbiorców.

5. Jakie Państwa zdaniem są najważniejsze problemy widoczne w branży fitness? W jaki sposób można sobie z nimi radzić?

Naszym zdaniem, największym problemem branży fitness jest stała migracja klubowiczów. W dzisiejszych czasach ludzie lubią testować, sprawdzać i porównywać, dlatego dla nas ważne jest to, aby ich zatrzymać. Przekonaliśmy się już nie raz, że klubowicze lubią, gdy szybko reagujemy na ich sugestie lub prośby, dlatego stale staramy się badać poziom satysfakcji naszych klubowiczów.

Polecamy także:

Podsumowanie roku w miha bodytec ®