Drodzy Państwo, zapraszamy na podsumowanie roku 2019 w firmie Technogym. O zmianach i zrealizowanych inwestycjach rozmawiamy z Dominikiem Śliwowskim, General Managerem marki TECHNOGYM w Polsce, Członkiem Zarządu ITP S.A. 

Jakimi ważnymi projektami roku 2019 mogą Państwo się pochwalić?

Ważnym projektem było dla nas z pewnością otwarcie pierwszego showroomu TECHNOGYM w Polsce. To było naprawdę ogromne przedsięwzięcie – od znalezienia odpowiedniej lokalizacji, poprzez sprostanie wymaganiom projektowym Technogym, aż po oficjalne otwarcie, na którym pojawiło się wiele znanych osobistości. Niezmiernie cieszy nas fakt, że liczba klientów odwiedzających nasz butik i kupujących produkty do użytku domowego stale rośnie. To utwierdza nas w przekonaniu, że otwarcie showroomu było dobrą decyzją.

W tym roku udało nam się zrealizować pierwszą instalację BIOCIRCUIT w Polsce w studiu SL FIT w Sandomierzu. BIOCIRCUIT to gotowy koncept biznesowy dla klubów fitness, który pozwala zwiększyć atrakcyjność oferty, a co za tym idzie: zatrzymać obecnych klientów i pozyskać nowych. To nie tylko inteligentny sprzęt, dopasowujący się do osoby trenującej, ale również gotowa metoda treningowa, pozwalająca osiągnąć zadowalające efekty. W planach na przyszły rok mamy już przewidziane 2 kolejne instalacje tego rozwiązania.

W 2019 zrealizowaliśmy również wiele inwestycji hotelowych i apartamentowych na terenie całej Polski. Naszymi klientami są nie tylko duże sieci hotelowe, ale również mniejsze, kameralne obiekty, które doceniają jakość oferowaną przez TECHNOGYM. Cieszy nas fakt, że hotelarze zauważają trend „turysty wellness”, który chce być w formie nawet podczas podróży służbowej czy urlopu. Siłownia w hotelu staje się więc dodatkową wartością dla gościa przy wyborze obiektu hotelowego.

Co było dla Państwa największym wyzwaniem w tym roku?

Myślę, że przede wszystkim to, że udało nam się utrzymać bardzo dobry poziom sprzedaży w obliczu zahamowanego rozwoju sieci klubów fitness i dalszej konsolidacji rynku. Pracujemy z największymi operatorami na rynku m.in. Benefit Systems, CityFit, Just Gym i mamy nadzieję na kolejne wspólne realizacje w 2020 roku.

Jakie Państwa zdaniem, nowe trendy sprzętu będą istotne w 2020?

W kwestii trendów trudno powiedzieć coś odkrywczego, o czym nie byłoby mowy w ciągu ostatnich 2-3 lat. Na świecie nadal dynamicznie rozwijają się studia butikowe, skupiające się na jednym rodzaju treningu, często oparte o jeden rodzaj urządzeń (np. studia skupione na treningu HIIT, group cyclingu czy wiosłowaniu). Ten trend nie jest jeszcze tak widoczny w Polsce, u nas raczej dominuje standardowa koncepcja klubu fitness. Zawsze będę powtarzał, że motorem napędowym branży fitness i jej przyszłością są nowe technologie oraz wszelkie rozwiązania ułatwiające trening. W tym kierunku idzie z pewnością marka TECHNOGYM, która co roku zaskakuje kolejnymi innowacjami. Jestem przekonany, że również w 2020 roku będziemy mogli wiele na ten temat napisać.

Polecamy także:

Top 10 trendów fitness na 2020 rok – raport Technogym