źródło: kpp

W ostatnich dniach wraz ze wzrostem liczby zakażeń Covid-19, wzmaga się ilość komunikatów ze strony rządu i policji przypominających o przestrzeganiu aktualnych obostrzeń, jakie są wprowadzone z walką z pandemią. Podkreślił to także Minister Zdrowia na ostatniej konferencji prasowej, mówiąc o powrocie do stosowania i egzekwowania tych obowiązków.

Do apelu przyłączyła się także policja.

“Osoby nieprzestrzegające zasad związanych z przeciwdziałaniem Covid-19 muszą się liczyć z konsekwencjami. Za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa grozi grzywna w drodze mandatu karnego, nakładana na podstawie art. 116 par. 1a Kodeksu Wykroczeń, której wysokość wynosi do 500 zł.

Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność w trosce o życie i zdrowie nas wszystkich. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych stosując się do obowiązujących obostrzeń – przekazała kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej”.

Policjanci przypominają, że nadal obowiązują obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Funkcjonariusze codziennie kontrolują lokale gastronomiczne, siłownie i placówki handlowe pod kątem przestrzegania zaleceń sanitarnych.

“Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność w trosce o życie i zdrowie nas wszystkich” – dodano.