na podstawie artykułu z interia sport

Kilka tysięcy zawodników z ponad trzydziestu krajów przyjedzie w czerwcu do Gdyni, żeby zawalczyć o tytuł mistrza Starego Kontynentu OCR – dyscyplinie sportowej, która podbija świat.

Popularność biegów przeszkodowych rośnie z roku na rok. Uczestnicy biorą w nich udział z różnych powodów. Są osoby, dla których jest to chęć oderwania się od codziennych problemów. Dla drugich to sposób na bycie częścią drużyny, zrobienie czegoś oryginalnego. Są osoby, które przebiegniecie biegu traktują jako wyzwanie. Wśród uczestników są jednak również sportowcy specjalizujący się w OCR i walczący o medale.

W Polsce zarejestrowanych jest 125 organizatorów zawodów tego typu oraz odnotowanych 161 oficjalnych drużyn. W szeregach OCR Polska zrzeszone są natomiast 42 najsilniejsze grupy treningowe i 22 organizatorów biegów, z czego ci najpopularniejsi to chociażby Barbarian Race i Runmageddon. W ogólnym rankingu OCR klasyfikowanych jest ponad 78 tysięcy uczestników.

W tym roku zostały wdrożone dwa nowe przedsięwzięcia – Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych OCR oraz rozegranie pierwszego sezonu Polskiej Ligi OCR i Pucharu Polski. Mistrzostwa Polski pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyły się we wrześniu w Adventure Park Kolibki w Gdyni i wyłoniły pierwszych mistrzów Polski w tej dyscyplinie. O zainteresowaniu OCR świadczy frekwencja. W Pucharze Polski, czyli rozgrywkach indywidualnych wzięło udział blisko 1000 zawodników. W lidze (rozgrywkach drużynowych) wystartowało 21 drużyn męskich i 8 żeńskich. Wszystkie zawody ligowe były rozgrywane na zasadach biegów Elite.

Cały czas powstają również grupy zrzeszające fanatyków sportów OCR. Jedną z nich jest Husaria race Team.
Jak piszą na swojej stronie internetowej:
Jesteśmy Grupą pozytywnie zakręconych poszukiwaczy przygód, którzy postanowili sprawdzić swoje siły w różnych typach biegów. Nie jesteśmy profesjonalistami, każdy z nas jest w innej formie fizycznej, niektórzy mają pierwsze sukcesy na swoim koncie, a inni dopiero zaczynają. Utworzyliśmy grupę biegową Husaria Race Team, gdzie głównym celem jest dobra zabawa i radość ze wspólnie spędzanego aktywnie czasu. Połączeni wspólną pasją, dążymy do zwycięstwa!

Popularność biegów z przeszkodami wykorzystują również kluby fitness jako forma urozmaicenia zajęć grupowych oraz sposób na budowanie społeczności lokalnej wśród klientów.
Instruktorzy fitness mogą ubiegać się o specjalne licencje do prowadzenia treningów, a kluby wpisać się na listę miejsc, w których organizowane są przygotowania np. do Runmageddonu.

Polecamy również:

TOP 5 pomysłów na dochód pasywny trenerów