źródło: Puls Biznesu

Prawie 20 lat obecności na polskim rynku, ponad 1,1 mln użytkowników głównego produktu i 16,5 tys. klientów w całej Polsce. Unikalny model biznesowy Benefit Systems zmienia również Europę, która dostrzegła korzyści wynikające z promocji aktywności fizycznej wśród pracowników przy udziale kart sportowych.

Wieloletni dynamiczny rozwój, relacje z interesariuszami oparte na filozofii win-win oraz programy aktywizujące wszystkie grupy społeczne sprawiły, że polska firma z powodzeniem rozwinęła biznes również za granicą. Benefit Systems od 2010 r. działa na zagranicznych rynkach, które doceniły unikalny model biznesowy spółki, mającej realny wpływ na zwiększenie poziomu aktywności wśród pracowników i ich najbliższego otoczenia.

– Za przykładem naszych klientów, których jest obecnie w Polsce 16,5 tys., podążyło prawie 8 tys. zagranicznych firm rozumiejących potrzebę inwestycji w zdrowie i lepsze samopoczucie swoich pracowników. Obecnie karty MultiSport aktywizują 334,6 tys. pracowników w Bułgarii, Czechach, Chorwacji, Słowacji oraz Grecji, a ich liczba stale rośnie. Świadczy to o pozytywnym wpływie, jaki ma aktywność fizyczna na kondycję fizyczną i psychiczną pracowników nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na świecie – podkreśla Emilia Rogalewicz, Członek Zarządu Benefit Systems SA.

Promocja aktywnego stylu życia staje się coraz bardziej kluczowa dla wielu społeczeństw europejskich. Jak wynika raportu MultiSport Index 2019, aż 36 proc. Polaków nie podjęło żadnej aktywności fizycznej w ciągu 6 miesięcy (nawet spacerów), a blisko połowa spędza w pozycji siedzącej ponad 5 godzin każdego dnia. Coraz bardziej odczuwalny staje się negatywny wpływ stresu na pracowników biurowych w Polsce – już co czwarty pracownik działa w stresujących warunkach, co znacznie obniża efektywność pracy, stanowiąc tym samym ryzyko ekonomiczne dla firm.

– Karty sportowe stają się współczesną odpowiedzią na alarmujący poziom braku aktywności w polskim społeczeństwie. Mimo, że liczba aktywnych Polaków wynosi obecnie 21 mln, rośnie odsetek osób z nadmierną masą ciała. Z podwyższonym wskaźnikiem BMI zmaga się 40 proc. osób w wieku 25-29 lat oraz 55 proc. w wieku 35-39 lat. Jak jednak wynika z MultiSport Index 2019, mimo rosnącej skali zjawiska otyłości i nadwagi, aż 61 proc. Polaków nie dostrzega tego problemu w swoim najbliższym otoczeniu – podsumowuje Emilia Rogalewicz.

Autor:

Sandra Dobrowolska

Polecamy także:

Koronawirus szansą dla branży fitness w Polsce?