Zainteresowanie zdrowym stylem życia cały czas rośnie. Studia butikowe, trening EMS stają się coraz bardziej popularne. To inwestycja, która nie wymaga bardzo dużego wkładu, a odpowiednio prowadzona stanowi dochodowy interes. Zainteresowani tematyką, postanowiliśmy porozmawiać z Michałem, właścicielem Dream Body.
Michał, powiedz proszę skąd pomysł na Dream Body?
Ilona, bardzo dziękuję za zaproszenie do rozmowy. Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich czytelników portalu, fanów fitnessu i zdrowego stylu życia. Jest mi niezmiernie miło, że będę mógł na Waszych łamach dzielić się swoimi przemyśleniami na temat niewątpliwego trendu jakim jest elektrostymulacja mięśniowa, czyli popularny EMS. 
Nasz pomysł, bo marka Dream Body jest owocem przemyśleń moich i mojej Żony Magdy, wziął się z wnikliwej obserwacji trendów w świecie fitness. Odbyliśmy wiele rozmów z promotorami różnych systemów w naszym kraju. Poznaliśmy biznes w teorii i nasyceni wiedzą postanowiliśmy przekuć tą wiedzę w praktykę. Wyciągnęliśmy złoty środek z tysięcy danych zdobytych na targach, kongresach i innych branżowych eventach, znaleźliśmy lokal, który odpowiadał naszym standardom, wybraliśmy optymalnego operatora sprzętowego, z którym związaliśmy się umową partnerską, wypracowaliśmy doskonałe relacje z łódzkim producentem sprzętu wspierającego treningi i….ruszyła silna lokomotywa. 
Pierwotnie na tym miało się zakończyć. Szybko okazało się jednak, że zgodnie z moją naturą zacząłem myśleć o podpięciu do lokomotywy większego składu i tak na polskiej mapie EMS fitness zaczęły się pojawiać kolejne wagony pod szyldem Dream Body EMS. Przetarliśmy szlaki, wypracowaliśmy standard, zdobyliśmy zaufanie i dziś odpowiedzialnie zapraszamy do współpracy przyszłych właścicieli studiów Dream Body EMS. 

Czy Twoim zdaniem trening EMS to przyszłość czy chwilowy trend?
Studia treningu personalnego z wykorzystaniem technologii EMS to bez wątpienia przyszłość. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim sformatowaniu swojego biznesu. Bez wątpienia wybór odpowiedniego sprzętu jest bardzo ważny. W mojej ocenie jednak, najważniejszy był, jest i pozostanie człowiek, który ten sprzęt wykorzystuje w swojej pracy z Klientem. Odbyłem wiele rozmów z trenerami personalnymi, którzy obawiali się, że technologia EMS odbierze im pracę. Kochani, jest kompletnie odwrotnie. Urządzenie, podobnie jak super bieżnia, orbitrek czy TRX jest Waszym narzędziem do jeszcze skuteczniejszej pracy z Klientem a studio oparte o elektrostymulację mięśniową otwiera przez Wami nowe możliwości. W zaganianym świecie kiedy brakuje nam czasu dosłownie na wszystko często szukamy rozwiązań niestandardowych. Takim pomysłem może być trenowanie w studio EMS, Waszym studio Dream Body EMS. 

Pomagasz ludziom spełniać marzenia. Na co mogą liczyć potencjalni franczyzobiorcy?
Nie chcę Ilona, żeby zabrzmiało to banalnie. Powiem jednak jak myślę. Przede wszystkim mogą liczyć na nas. W całej stercie ofert franczyzowych jakimi zasypuje nas rynek należy wyłuskać te podmioty, które w zamian za stałe zobowiązanie finansowe dadzą nam najwięcej z siebie. Ta opłata jest wynagrodzeniem za naszą ciężką pracę na rzecz Partnera, za nasze bycie razem od A do Z. 
Poza wszystkimi dodatkami jak przekazanie logo, wsparciem graficznym, produkcją strony, pomocą w doborze lokalu, pomocą w jego aranżacji, pomocą przy podpisaniu umowy najmu, bezpłatnymi szkoleniami, publikacjami na temat Partnera, pomocą w lokalnych akcjach, doborem sprzętu w oparciu o wypracowane relacje, dajemy SIEBIE !!! Przytoczę tu tekst z zakładki na stronie www.dreambody.studio, który mówi najwięcej:
„…Będziemy z Tobą przez cały czas, od pierwszego maila czy telefonu. Pomożemy wybrać odpowiedni lokal, doskonale i profesjonalnie go zaaranżować. Wesprzemy Cię w pozyskaniu środków (leasing, dotacja). Doradzimy w doborze personelu, który doskonale przeszkolimy. Przygotujemy się wspólnie z Tobą na uroczyste otwarcie i każdego dnia aktywnie wesprzemy Twoją sprzedaż. Na nas możesz liczyć w sytuacjach podbramkowych, w chwilach zwątpienia. Razem stworzymy miejsce, do którego z ogromną przyjemnością będą wracali Twoi Klienci. Zapewnimy wsparcie i rozpoznawalność w Twoim regionie. Damy silny znak, za którym stoi duże doświadczenie i praktyka. Nigdy nie zostaniesz sam. Wiemy doskonale co to znaczy zaczynać budowę projektu i potrafimy wczuć się w Twoje położenie. Naszą dumą i najwyższą nagrodą będzie Twoja satysfakcja i zadowolenie z wyników….
Nie zależy nam na fotografowaniu się z naszymi Partnerami przy okazji luksusowych szkoleń. Zależy nam na pracy z Partnerami w ich naturalnym środowisku. Stawiamy na autentyczność i wczuwamy się w położenie każdego, kto otwierając wymarzone Studio kładzie często na szali oszczędności życia. 
 
Jak wygląda proces przygotowania do otwarcia klubu oraz proces opieki nad franczyzobiorcą?
Odpowiadając na to pytanie muszę nawiązać do poprzednich wypowiedzi. Jesteśmy od pierwszego telefonu czy maila do dyspozycji. Moja Magda pracuje na miejscu dbając o dokumentację, organizację szkoleń i prowadzenie naszych studiów. Ja natomiast wsiadam w samochód, jadę na spotkanie, oglądam wybrany lokal lub pomagam go wybrać. Zwracam uwagę na umowy najmu. Wcielam się wręcz w rolę architekta odpowiadając na pytania: Jakie lustro? Ile gniazdek? Jaka łazienka? Itp, itd. Wszystko to daje poczucie bezpieczeństwa Parterom Dream Body EMS. Kiedy już znamy datę otwarcia zaczynamy robić „lokalny szum”. Działamy intensywnie zanim do otwarcia dojdzie. Nie czekamy biernie na Klienta. W międzyczasie szkolimy personel nowego studia. Sprzęt,na który postawiliśmy w sieci Dream Body EMS jest bardzo intuicyjny w obsłudze i daje trenerowi nieograniczone możliwości pracy z Klientem. Kiedy w końcu przyjedzie do nas upragniona maszyna, na jej temat wiemy wszystko. Dzień przekazania sprzętu inwestorowi jest zawsze bardzo podniosły. Sprawdzamy, testujemy, zaliczamy pierwsze odpalenie. Generalnie jest to swego rodzaju święto 🙂
Przychodzi czas na „dzień otwarty” , treningi pokazowe, lokalne akcje i oczywiście sprzedaż karnetów. 
Z każdym nawiązujesz współpracę?
Nawiązujemy współpracę ze wszystkimi, którzy myślą o własnym biznesie w świecie fitness. Wiemy, że model, który proponujemy daje satysfakcję finansową przy odpowiednim zaangażowaniu właściciela i odpowiednim doborze personelu. 
Ważna jest też chęć do nauki i rozwoju u naszego Partnera. Szukamy osób, które wierzą w projekt i dostrzegają drzemiący w nim potencjał. Szukamy ludzi, którzy chcą dołączyć do składu i czerpać z naszych doświadczeń. W naszym rozumieniu jeden wykolejony wagon wstrzymuje bieg całości a na to nie możemy pozwolić. Jesteśmy za siebie odpowiedzialni wzajemnie i to jest siłą konceptu Dream Body EMS. 

Na rynku jest wiele firm, które proponują usługi EMS, czym się wyróżniasz na tle konkurencji?
Nie interesuje nas marketingowy slang dotyczący sprzedaży urządzeń, interesują nas realne efekty i zadowolenie ze sprzedaży karnetów. Sprzęt, na który postawiliśmy daje szerokie możliwości treningowe, pozwala na trenowanie wielu osób jednocześnie. Co o tym sądzimy? Fajna opcja, zupełnie niepotrzebna w codziennej pracy trenera w Studiu EMS. Wyróżnia nas autentyczność, urealniamy ten rynek, mówimy inwestorom jak jest w praktyce. Co jeszcze nas wyróżnia? Nie jesteśmy dla Partnerów wyłącznie podczas procesu sprzedaży czy płatnych, ekskluzywnych szkoleń. Jesteśmy zawsze !

Zostałeś partnerem portalu branża fitness. Dlaczego zdecydowałeś się na nas 🙂 ?
 
Kocham w ludziach pasję. Obserwuję rozwój portalu od pierwszego tekstu czy zdjęcia. Widzę w tym siebie, lubię dobre dziennikarstwo. Cenię Wasz upór i obiektywizm. Macie własne projekty, nie boicie się mówić o cudzych. To ważne. 
No i lubię Ciebie Ilona !
Zapraszam do kontaktu: biuro@dreambody.studio
Polecamy także:
Trend na studia butikowe EMS