Ponad milion osób korzysta z kart MultiSport

Jak wynika z danych przedstawionych przez Benefit Systems, już ponad milion osób w kraju i za granicą ćwiczy z kartą MultiSport. Co więcej, co druga osoba, która otrzymała od pracodawcy kartę MultiSport, nie korzystała wcześniej z oferty obiektów sportowych.

Z danych Benefit Systems wynika, że na koniec pierwszego kwartału 2018 roku z kart MultiSport korzystało łącznie ponad milion użytkowników. Na polskim rynku w tym okresie karty posiadało 916 tys. użytkowników, natomiast na rynkach zagranicznych, gdzie program MultiSport zdobywa coraz większą popularność, z kart korzystało już 162 tysiące pracowników. Łącznie daje to 1 mln 78 tys. kart MultiSport.

— Znacząco przekroczyliśmy granicę miliona kart sportowych. Cieszy nas to, że mimo wielu benefitów pozapłacowych dostępnych na rynku, coraz więcej pracodawców sięga po ten produkt. Karta MultiSport to ważna inwestycja w jakość życia pracowników oraz wymierne korzyści dla pracodawców związane ze zmniejszeniem absencji chorobowej oraz wzrostem efektywności. Program MultiSport jest także dobrym uzupełnieniem biznesu naszych Partnerów – właścicieli obiektów sportowych – mówi Adam Radzki, Członek Zarządu Benefit Systems.

Benefit Systems S.A. działa na polskim rynku od 2001 roku, a od 2011 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Karta MultiSport – najważniejszy produkt spółki został zaprezentowany światu w 2004 roku i w ciągu kilkunastu lat stał się jednym z najpopularniejszych benefitów w Polsce. Karty sportowe zapewniają dostęp do blisko 4 000 obiektów sportowo-rekreacyjnych w ponad 650 miastach na terenie całego kraju. Spółka w ramach dbania o rozwój oferty oraz podnoszenie jakości usług na rynku fitness realizuje szereg działań wspierających Klientów, Partnerów i Użytkowników kart. W ostatnich kilku latach przez Benefit Systems przepłynęło od firm zamawiających karty MultiSport – do Partnerów – właścicieli obiektów sportowych – prawie 2 mld zł. Program MultiSport jest rozwijany z powodzeniem przez Spółkę również w Czechach, na Słowacji i w Bułgarii, gdzie systematycznie rośnie liczba korzystających z kart sportowych. W tym roku działalność rozpoczęła też spółka zależna w Chorwacji.

źródło: Informacja prasowa