Poprawa płynności finansowej klubu to wciąż gorący temat w branży fitness. Jak osiągać lepsze wyniki dzięki płatnościom cyklicznym, podpowiadają organizatorzy akcji!

Płatności cykliczne to nie tylko rozwiązanie, które wykorzystują najwięksi gracze z innych branż tacy jak Netflix, Spotify czy operatorzy sieci komórkowych. To metoda płatności, która świetnie sprawdza się przy każdej usłudze opłacanej cyklicznie, w tym także karnetach na siłownię.

Okazuje się, że w klubach fitness posiadających możliwość opłacenia karnetu cyklicznie:

  • aż 74% osób w wieku 31-40 lat wybrało płatności cykliczne jako preferowaną formę płatności za członkostwo w klubie
  • karnet opłacany cyklicznie trwał średnio 2x dłużej niż opłacany gotówką
  • zauważalna była poprawa retencji oraz zminimalizowanie kosztów windykacji.

Wdrożenie cyklicznych płatności za karnety w klubie fitness to gwarancja pewniejszych dochodów oraz zwiększenie płynności finansowej prowadzonego obiektu sportowego. Tego rodzaju forma płatności ogranicza koszty ewentualnej windykacji. Cykliczne płatności za karnet na siłownię to także szereg udogodnień dla klubowiczów. Nie muszą pamiętać o comiesięcznych przelewach, a dotrzymując terminów płatności bez wysiłku, mogą zawsze cieszyć się pełnym dostępem do ulubionego klubu fitness.

W odpowiedzi na tak świetne wyniki klubów korzystających z płatności cyklicznych, organizatorzy akcji – eFitness oraz Visa – postanowili wesprzeć działania klubów. “Zależy nam na wzmocnieniu świadomości właścicieli klubów fitness. Płatności cykliczne na stałe zagościły w klubach typu low-cost oraz automatycznych. Jednak to świetne rozwiązanie również dla mniejszych klubów. Płatności rekurencyjne sprawdzą się w każdym obiekcie, gdzie klubowicze zobowiązani są regularnie opłacać swoje członkostwo. Słowem, niemal na każdej siłowni, klubie fitness, crossfit czy szkole jogi” – mówi Łukasz Balicki, CEO eFitness.

Każdy użytkownik systemu eFitness, który ma wdrożone obciążenia rekurencyjne w swoim klubie może zgłosić się do akcji i otrzymać pakiet sportowych ręczników dla klientów, którzy zdecydują się opłacać karnet metodą cyklicznych płatności kartą Visa. Zgłoś się do akcji.

Jeśli Twój klub nie posiada jeszcze wdrożonych płatności cyklicznych – nic straconego! Poznaj wszystkie aspekty tego rozwiązania i skonsultuj się z organizatorami akcji, by dowiedzieć się, jak możesz wdrożyć płatności cykliczne w Twoim klubie.

Akcja trwa od 16 września do 15 października 2019 r. Liczba klubów biorących udział w promocji jest ograniczona.

Poznaj szczegóły akcji!

Polecamy także:

Dynamiczny rozwój SPORTSFOOD – wywiad z Pawłem Bachankiem