źródło: www.independent.co.uk

Dawno już minęły czasy, kiedy ćwiczenia polegały na zmuszaniu się do ćwiczeń na maszynie przez 45 minut lub na zwykłych zajęciach aerobiku. Dzięki studiom butikowym i kreatywnym zajęciom fitness, pojawiającym się w klubach z imponującą regularnością jesteśmy zalewani ekscytującymi sposobami treningu. Przedstawiamy kilka z nich, popularnych w Wielkiej Brytanii.

Flykick

Flykick to innowacyjny rodzaj ćwiczeń, który łączy intensywny trening HIIT z kickboxingiem. Trening jest podzielony na kilka sekcji, przyspieszając tempo w niektórych częściach, a spowalniając w innych, dzięki czemu czujemy, że ćwiczymy tak ciężko, jak to tylko możliwe. Instruktorzy Flykick są ekspertami w swojej dziedzinie i utrzymują motywację uczestników do samego końca.

Hot Yoga – Gorąca Yoga

Jest to klasyczna joga, tylko w niesamowicie gorącym pokoju. Temperatura zwiększa elastyczność, pomaga organizmowi uwalniać toksyny i wspomaga koncentrację. W praktyce jednak trudno jest trzymać figury typu “psa w dół”, gdyż para znajdująca się w pomieszczeniu przeszkadza w utrzymaniu stabilizacji. Niemniej, zajęcia te cieszą się powodzeniem wśród swoich odbiorców.

Fitness w powietrzu

Jeśli znudzi nam się ćwiczenie na ziemi, dlaczego nie wznieść się w niebo z zajęciami fitness w powietrzu? W studiach takich jak Flying Fantastic w Borough można uczyć się ćwiczeń na linach oraz rozwijać wszelkiego rodzaju nowe umiejętności, jednocześnie budując siłę i poprawiając elastyczność. Trzeba jednak być świadomym tego, że bez względu na to, czy będą to obręcze, jedwabie, czy trapezy, będzie to trudniejszy i wymagający trening niż się spodziewamy. To nie tylko wyzwanie, ale także świetna zabawa.

Zajęcia BARRE

Zajęcia inspirowane treningiem baletowym, pełne energii i gracji. To kombinacja ćwiczeń wzmacniających, rozciągających, ale również cardio – efekt to pięknie wyrzeźbione ciało, elastyczność i kobiecość. Podczas treningu wykorzystywane są małe hantle, opaski, piłki. Dwa najlepsze studia w Londynie oferujące takie zajęcia to Define i Xtend.

Kobox

Kobox łączy to, co najlepsze w boksie, z najbardziej intensywnymi ćwiczeniami cardio, dzięki którym niemalże łapie się oddech dopiero po 45 minutach. Trenerzy są bardzo pomocni, więc zdecydowanie jest to dobre miejsce, aby spróbować, jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z boksem, a pomysł wejścia na ring napełnia go strachem. Każdy trening koncentruje się na innej części ciała, więc nie zawsze tylko trenujemy rękami.

Zajęcia spinningowe

Zajęcia tego typu są stosunkowo tanimi, ale znalezienie tych dobrych wcale nie jest takie proste. Popularnymi miejscami w Londynie, oferującymi zajęcia Spin są m.in. Boom Cycle, Another_Space i Psycle, które wyglądają bardziej jak kluby taneczne niż siłownie. Miejsca te oferują trening połączony z hantlami, który angażuje również górną część naszego ciała. Połączenie idealne!

Polecamy także:

Top trendy w branży fitness na rok 2020