źródło: media

Koniec roku to czas podsumowań oraz postanowień noworocznych. To także okres, gdy zwykle kluby fitness przeżywają oblężenie, zwłaszcza za sprawą tych, którzy podjęli decyzję o zmianie swoich dotychczasowych nawyków.  Jak przedstawiają się postanowienia noworoczne Polaków na rok 2022? Przedstawiamy wynika z najnowszego sondażu United Surveys.

Nowy Rok bez postanowień?

Badacze z United Surveys zapytali grupę 1000 osób o to, jakie w tym roku mają postanowienia noworoczne. Badani mogli zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź. Najwięcej głosów – 25 procent – dotyczyło odpowiedzi “nie mam żadnych”. Czy to znak zmieniających się czasów czy jednak niestabilnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej Polski?

Powyżej 20 proc. badanych wybrało również odpowiedzi: “chcę skupić się na byciu z bliskimi” (23,6 proc.), “zacznę prowadzić aktywniejszy tryb życia” (22 proc.) i “będę więcej oszczędzał” (21,4 proc.) – to powinno ucieszyć właścicieli obiektów sportowych. Warto jednak wziąć pod uwagę, że odpowiedzialność za podtrzymanie tej motywacji leży także po stronie branży fitness, aby doprowadzić do wypracowania odpowiednich nawyków wśród swoich podopiecznych.

Sporo osób zadeklarowało także, że w nadchodzącym roku znajdzie więcej czasu na czytanie książek, wyjście do kina, czy na koncert (18,9 proc. badanych), przejdzie na dietę (17,7 proc.) i rzuci palenie (11,1 proc.).

Wśród postanowień noworocznych znalazły się też: znalezienie lepszej pracy (8,7 proc.), poświęcanie mniej czasu na dotychczasową pracę (5,2 proc.), pójście do szefa po podwyżkę (4,1 proc.) i zaszczepienie się (4 proc.).

Postanowienia noworoczne według płci

Badacze porównali także postanowienia noworoczne Polaków według płci. Jakie zamiary względem 2022 roku mają kobiety, a jakie mężczyźni?

Jeśli chodzi o kobiety – wśród nich najwięcej wybrało odpowiedź “będę więcej oszczędzała” (28 proc.). 26 proc. ankietowanych wśród postanowień noworocznych ma prowadzenie aktywniejszego trybu życia, a po 25 proc. – przejście na dietę oraz znalezienie więcej czasu na czytanie książek wyjście do kina czy na koncert.

Natomiast wśród mężczyzn najwięcej – 31 proc. – badanych przekazało, że nie ma żadnego postanowienia noworocznego, 26 proc. chce skupić się na byciu z bliskimi, 18 proc. zamierza prowadzić aktywniejszy tryb życia, a 16 proc. chce więcej oszczędzać.