fot. um.warszawa.pl

Ośrodek na Szczęśliwicach przejdzie gruntowny remont

Wraz w początkiem roku, Warszawa podpisała umowę na remont obiektów sportowych, które cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. Ośrodek na Szczęśliwicach przejdzie gruntowną modernizację. W nowym obiekcie powstanie nowoczesna siłownia. Będzie to kolejny nowy klub fitness w tej części miasta.

Do połowy kwietnia trwał przetarg, który ma wyłonić wykonawcę kolejnego etapu modernizacji ośrodka na warszawskich Szczęśliwicach. Nowa nawierzchnia stoku narciarskiego, zadaszony taras z restauracją, nowoczesna siłownia z salą fitness oraz salą aerobową, pokój do rehabilitacji, wyremontowane pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną oraz zagospodarowanie pasa zieleni. Inwestycja obejmie również budowę nowego, obszernego parkingu dla samochodów i rowerów, a także nowe chodniki i drogi dojazdowe do obiektu. Ponadto od początku kwietnia na terenie ośrodka trwają prace związane z montażem nowej maty zjazdowej na stoku i na trasie wyciągu orczykowego wraz z geotkaniną. Sprawdzone zostaną również istniejące systemy drenażowe i systemy nawadniania stoku. Wykonany zostanie remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej oraz wymiana instalacji oświetlenia stoku narciarskiego.

Zakończenie prac zaplanowano na końcówkę września 2018 roku. Ma pochłonąć prawie 10 mln złotych.

Siłownia na Szczęśliwicach będzie trzecim klubem fitness, który otworzy się w tej części miasta w przeciągu kilku miesięcy. Przed nami otwarcie czwartej lokalizacji CityFit w Warszawie ( CH Reduta) oraz pierwszej lokalizacji niemieckiej sieci FIT/ONE ( w CH Blue City). W promieniu 2 kilometrów znajduje się również Total Fitness oraz Calypso.