fot. mwm.pl

Najgłębszy basen na świecie powstaje w Polsce

W Mszczonowie powstaje najgłębszy basen na świecie. Nowoczesny obiekt przeznaczony będzie dla miłośników nurkowania i free divingu i służyć będzie do prowadzenie szkoleń, treningów specjalistycznych oraz nurkowania rekreacyjnego. Jego głębokość to 44 metry! Już wkrótce otwarcie. Zobacz wizualizacje.

Najgłębszy na świecie basen dla nurkujących

Na zlecenie prywatnego inwestora AEROTUNEL z Warszawy, MWM Biuro Projektów i Realizacji Inwestycji, opracowało projekt koncepcyjny budowy unikalnego na skalę światową obiektu – basenu nurkowego o głębokości maksymalnej 44 metry! Będzie to najnowocześniejszy oraz najgłębszy basen na świecie. Specjalna tuba pozwoli na treningi specjalistyczne oraz na nurkowanie rekreacyjne.

Otwarcie już wkrótce
Wszyscy miłośnicy nurkowania mogą już zacząć gromadzić sprzęt, gdyż otwarcie planowane jest na październik 2019 roku. Budowa została rozpoczęta.

Ciekawostką jest, iż pod Londynem również powstaje basen do nurkowania. Jego głębokość wynosić będzie 50 m, natomiast zakończenie jego budowy planowane jest później niż mszczonowskiego obiektu.