źródło: unlimi.tech

Nie tylko w Polsce, lecz w większości Państw świata narzucony został obowiązek noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Niestety obowiązek ten jest również w czasie realizacji treningu w przestrzeni publicznej. Technologiczny startup Unlimitech, planuje wprowadzić na rynek maskę o nazwie Smartmask, która będzie śledziła i rejestrowała dane dotyczące kondycji użytkownika w trakcie jej noszenia.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej

SmartMask  analizuje oddech osoby podczas treningu i dostarcza bardzo precyzyjnych informacji o jego wydajności. Od VO2 i VO2 max po spoczynkową przemianę materii, częstość oddechów i produkcję dwutlenku węgla (VCO2). Dostarcza również informacji o jakości powietrza, ilorazie oddechowym, częstości oddechów i VT (objętość oddechowa). Takie dane zazwyczaj są dostępne tylko dla profesjonalnych sportowców, natomiast dzięki projektowi Unlimitech, każdy użytkownik SmartMask, będzie mógł pozyskać powyższe dane na swój telefon komórkowy.

Firma wspierana przez Centrum Przedsiębiorczości Cambridge Judge Business School , z powodzeniem przetestowała prototyp i planuje dostarczyć pierwsze maski na rynek jeszcze w tym roku. Założycielem i dyrektorem generalnym Unlimitech jest Daniel Morales Valdivia, natomiast project managerem brytyjski i irlandzki kolarz i pisarz – Michael Hutchinson.

Daniel Morales Valdivia, pytany o działanie SmartMask w dobie COVID-19, odparł:

Istnieją sposoby, aby pomóc w pandemii. Chociaż maska ​​nie nadaje się do użytku jako maska ​​medyczna, to może pomóc naukowcom lepiej zrozumieć naturę chorób układu oddechowego. Biomarkery, które SmartMask jest w stanie zmierzyć, są ściśle powiązane z układem oddechowym i mogą pomóc w lepszy informowaniu o chorobach takich jak Covid-19.

Zaprojektowana do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, maska ma ​​być objęta dwojaką strategią cenową:

„Będą dwa sposoby uzyskania dostępu do Smartmask” – komentuje Daniel. „Będzie dostępna opcja jednorazowej płatności w cenie około 500 funtów oraz opcja miesięcznej subskrypcji skierowanej do grup takich jak kluby sportowe lub drużyny, gdzie koszt zostanie dostosowany do ich konkretnych wymagań”.

„Dla tych, którzy nie mogą się doczekać przyszłego roku, rozważamy również możliwość zamówienia w przedsprzedaży. Nie możemy się doczekać, aby wkrótce udostępnić więcej na ten temat ”.

Co najważniejsze, elastyczna i łatwa w oddychaniu konstrukcja maski, pozwoli nawet na realizację długich jednostek treningowych w wysokich temperaturach. Dodatkowo badanie parametrów, które inne urządzenia tego typu nie analizują, pozwoli każdemu zintensyfikować swój trening.

Polecamy także:

Amazon wchodzi na rynek monitorów fitness z produktem “Halo Band”