W ubiegłym roku powstał unikatowy pomysł na stworzenie największego w Europie toru treningowego OCR. Dzięki współpracy z ośrodkiem agroturystycznym „Sokole Ranczo”, który mieści się w Biskupicach koło Częstochowy, udało się znaleźć idealne miejsce do postawienia takiego toru. 

Początkowo powstały pierwsze wyjątkowe konstrukcje, na których zawodnicy z całego kraju mieli okazje przetestować swoje możliwości – nazywając jednocześnie OCR Village najlepszym miejscem pod treningi OCR w Polsce.
Była to pierwsza tego typu inicjatywa w naszym kraju.

OCR to skrót od angielskiej nazwy „obstacle course racing”, dyscypliny sportowej coraz bardziej popularnej w naszym kraju. Obecnie można wziąć udział w takich biegach jak: Runmageddon, Barbarian Race, Spartan Race, Survival Race i wiele innych.
Do tej pory nie było miejsc gdzie można by się przygotować do takiego biegu.

OCR Village stał się pierwszym tego typu miejscem pod gołym niebem i pomimo, że powstało już kilka innych torów treningowych, żaden nie oferuje obecnie tak wielkiego terenu i tak wielu, różnorodnych przeszkód jak tor w Biskupicach.
Przez cały okres, od powstania pierwszej konstrukcji, tor nieustannie się rozbudowywał. Systematycznie powstawały coraz to bardziej szalone pomysły, aż do postawienia całej strefy dla dzieci – OCR Village Kids.

Obecnie tor ten jest absolutnym liderem jeśli chodzi o nasz kraj i powoli staje się największym tego typu torem w Europie, a być może w przyszłości – na świecie. Tor jest dostępny dla każdego, a zaplecze Sokolego Rancza, które oferuje 70 noclegów z wyżywieniem i 20 hektarów pięknego terenu, całkowicie uzupełnia to malownicze miejsce, dając możliwość spędzenia czasu z całą rodziną.
W OCR Village prowadzone są również szkółki treningowe dla dzieci i dorosłych oraz obozy sportowe.

***

Więcej informacji na stronie: https://www.ocrvillage.pl/

Osoba do kontaktu:

Bartosz Filapek

wioskaocr@gmail.com

Tel: +48 531 451 149

ul. Zrębska 39,
Biskupice, Częstochowa

 

Polecamy także:

Just GYM rozpoczyna podbój Warszawy -otwarcie klubu już 9 października