źródło: materiały publiczne Martin Lewandowski,

Poczyniono kolejny krok w personalizacji amatorskiego MMA w naszym kraju. W Polsce powstało pierwsze Stowarzyszenie MMA, którego założycielem jest Martin Lewandowski – włodarz KSW. Zostało wpisane w struktury IMMAF (International Mixed Martial Arts Federation).

Ideą Stowarzyszenia MMA POLSKA jest dbanie o bezpieczeństwo zawodników na ich początkowym etapie rozwoju oraz łączenie wszystkich środowisk związanych z mieszanymi sztukami walki. Długofalowym celem Stowarzyszenia MMA POLSKA będzie utworzenie kadry narodowej i reprezentowanie Polski na Igrzyskach Olimpijskich, gdyż dołączenie MMA do dyscyplin olimpijskich jest celem Międzynarodowego Stowarzyszenia MMA (IMMAF).
Misją organizacji jest edukowanie społeczeństwa, które ma służyć zminimalizowaniu ryzyka w tej dyscyplinie. Olimpijski duch i rywalizacja w duchu fair play to zasady, które Stowarzyszenie będzie wpajać od najmłodszych lat. W wymiarze długoterminowym, oprócz zindeksowania i scalenia rynku, celem jest wprowadzenie MMA do grona dyscyplin obecnych na Igrzyskach Olimpijskich.
Kilka dni temu, na swoim profilu na Linkedin, Martin Lewandowski napisał:
Z dumą ogłaszam powstanie nowego Stowarzyszenia MMA Polska na świecie! Jesteśmy pierwszą organizacją w Polsce, która reprezentuje społeczność mieszanych sztuk walki w mediach i debacie publicznej. Dbamy o wizerunek amatorskiego MMA, edukujemy młodych ludzi, trenujemy zawodników i trenerów, dbamy o bezpieczeństwo zawodów sportowych i organizujemy projekty społeczne. Jako jedyna polska organizacja jesteśmy stowarzyszeni w strukturach globalnego związku IMMAF – WMMAA. Wyłonimy oficjalną Kadrę Polski i organizujemy krajowe platformy do zawodów sportowych. Nasza organizacja łączy współpracę organizacji pozarządowych, środowisk badawczych, klubów sportowych, grup biznesowych i środowisk medialnych. Olimpijski duch i rywalizacja w duchu fair play – takie zasady chcemy zaszczepić w najmłodszym pokoleniu. Misją naszej organizacji jest praca edukacyjna u podstaw. Szkolenia, współpraca z samorządami lokalnymi, projekty społeczne i kampanie. W dłuższej perspektywie pracujemy nad przywróceniem MMA na łono dyscyplin obecnych na igrzyskach olimpijskich. Nasza organizacja tworzy podwaliny pod Polski Związek MMA i współpracuje z Ministerstwem Sportu. Lobbujemy na rzecz włączenia MMA do listy dyscyplin uznanych przez władze państwowe.
Polecamy także:

Stanie na rękach od A do Z – instruktażowe wideo Hammer Strength Clinics