źródło: www.healthclubmanagement.co.uk

Duncan Wood – Allum, konsultant ds. sportu i rekreacji, podzielił się przemyśleniami na temat tego, jak może wyglądać przyszłość sektora fitness po COVID-19. Podaje istotę konsultacji, burzy mózgów i współpracy między różnymi odłamami branży.

Organizacje krajowe, takie jak Sport England, UKactive, Local Government Association, Chief Cultural and Leisure Offersers ‘Association i Community Leisure UK, niestrudzenie współpracują z rządem, aby zareagować na panujący kryzys. Firmy konsultingowe i kancelarie prawne wspierały cały sektor w tym trudnym czasie.

Czy jakaś osoba lub organizacja ma wszystkie rozwiązania? Oczywiście nie. Wiele pytań jeszcze się nasuwa, gdy mamy do czynienia z niepewnością, a wszystko, czego możemy być pewni, to to, że powrót do pełnej funkcjonalności będzie wymagał jednego istotnego składnika – przywództwa.
Wszyscy wiemy, że po COVID-19 życie w każdym sektorze będzie trudne, ale świat po COVID-19 stanowi wyzwanie dla nas wszystkich.

“Uważam, że mamy moc kształtowania przyszłości sektora fitness, stworzenia nowego rozdziału na temat publicznego spędzania czasu wolnego – takiego, który ma wizję, cel, nadzieję i znaczenie. Musimy walczyć. Zaakceptuj, że nie jesteśmy jedynymi ekspertami. Bądź na tyle pokorny, aby poprosić innych o opinię i radę. Zacznij myśleć poważnie, czując się bardziej komfortowo z ryzykiem osobistym i zawodowym. Podziel się z konkurentami, ponieważ chcemy się od nich uczyć. “ – twierdzi Duncan Wood – Allum.

Plan działania

1. Pracownicy z sektora powinni użyć tzw. przestoju w branży, aby monitorować i dzielić się swoimi przemyśleniami. Stale pogłębiać swoją wiedzę, szukać nowych możliwości i połączeń w zakresie zdrowia publicznego, sportu, opieki społecznej i edukacji.

2. W trakcie konsultacji, burzy mózgów wyłania się jasna wizja publicznego sektora fitness, zaprojektowana w celu wspierania i oparta na nowej strategii. Celem jest stworzenie usługi odzyskiwania i regeneracji, związanej ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem oraz odbudowy społeczności i gospodarki.

3. Poszczególne organy sektorowe wspierają tę wizję. Koncentrują się na planowaniu, co mogą wspólnie zrobić dla społeczeństwa po COVID-19, a nie na tym, co rząd może dla nich zrobić. Wizja jest tak dobra, że ​​można w nią zainwestować – nawet w czasie recesji.

4. Zaczynają się tworzyć nowe formy współpracy i partnerstwa. Jest duch nauki i odkrywania.

5. Rozpoczynane są krajowe kampanie oparte na wiedzy, aby przekazać wizję i zainspirować zarówno aktywnych, jak i nieaktywnych klubowiczów.

6. Korzystając z tej wiedzy, operatorzy sieci i ich organizacje członkowskie współpracują z ekspertami w dziedzinie zdrowia i innych branż, angażując najzdolniejszych i najbardziej innowacyjnych członków zespołu, w celu poszukiwania nowych ofert. Prace te są wspierane przez badania krajowe, aby zapewnić wgląd w prognozowane zmiany zachowań w przyszłości i potrzeby społeczeństwa po COVID-19.

7. Na podstawie pojawiających się danych i wspólnych ustaleń, zaczyna się tworzyć “nowy normalny scenariusz”. Operatorzy sieci wspólnie uczą się i dzielą informacjami o tym, co myślą ludzie i jakie będą ich potrzeby w przyszłości.

8. Ci operatorzy sektora fitness o silnych relacjach i partnerstwie, przetrwają kryzys dzięki wsparciu swoich członków, pracowników. Skorzystają z okazji, aby ponownie połączyć się ze swoimi społecznościami, dzięki programowaniu opartemu na ulepszonej ofercie cyfrowej. Dzięki przejrzystemu i partnerskiemu podejściu zaczynają się regenerować.

Duncan Wood – Allum twierdzi, że sektor fitness jest w stanie się zregenerować i powrócić do pełnej sprawności, która miała miejsce przed lockdown. Dobra organizacja pracy, wsparcie marketingowe, merytoryczne i szkoleniowe będą miały kluczową rolę w kształtowaniu nowej rzeczywistości.

Polecamy także:

Wsparcie instruktorów jako główny czynnik motywacyjny do powrotu do klubów