photo: Rafał Nowak

Z wizytą w EXUMA GYM

Rozmowa z właścicielami marki EXUMA

Klub fitness EXUMA GYM, nazywany najbardziej luksusowym klubem w Warszawie został otwarty z końcem września 2017 roku. Na kilka tygodni przed oficjalnym otwarciem, na którym zapowiedziano obecność przedstawicieli mediów, gwiazd show-biznesu oraz gości specjalnych, zdradzamy szczegóły dotyczące nowego miejsca na fitnessowej mapie Warszawy. Portal Branża Fitness, jako pierwszy miał szansę pojawić się w nowym klubie. Na rozmowę z nami skusili się sami właściciele, którzy przybliżyli nam koncepcję marki EXUMA, lokalizację, źródło inspiracji oraz przygotowali prezentację klubu.

EXUMA GYM zlokalizowany jest przy ulicy Wioślarskiej 8 w Warszawie w budynku The Tides nad samym brzegiem Wisły. Lokalizacja zapewnia widok na rzekę, most Księcia Józefa Poniatowskiego oraz na Stadion Narodowy. Aranżacja dwupoziomowego lokalu o powierzchni blisko 1500 m2 przepełniona jest nowoczesnymi rozwiązaniami.

EXUMA GYM zapewnia swoim gościom trening na najwyższej jakości urządzeniach marki Hammer Strength i Life Fitness, specjalnie zaprojektowanych na potrzeby marki EXUMA. W siłowni zainstalowano blisko 100 najnowszych i najnowocześniejszych urządzeń. Klub podzielony został na kilka sekcji, m.in. strefę cardio, strefę spinning, strefę maszyn siłowych i wolnych ciężarów, strefę funkcjonalną oraz fitness. Na poziomie -1 znajduje się recepcja, gabinet fizjoterapeutyczny, fitbar serwujący świeżo wyciskane soki oraz zdrowe przekąski, oraz wydzielone miejsce relaksu dla Klientów, którzy chcieliby odbyć spotkanie lub odpocząć w komfortowych warunkach. Na tym poziomie zlokalizowano również strefę wellness, w której do dyspozycji gości jest sauna sucha. W ofercie klubu dostępny jest także Kids Club i mini showroom z odzieżą sportową i lifestyle’ową.

EXUMA GYM zapewnia swoim gościom kilkanaście miejsc parkingowych. Klub otwarty jest codziennie od 6:00 do 23:00, natomiast w weekendy w godzinach 8: 00-22:00.

Do EXUMA GYM można dołączyć od końca września, ale z tego, co wiem oficjalne otwarcie zostało zaplanowane dopiero na listopad. Z jakiego powodu?

Naszym celem było stworzenie miejsca na wysokim poziomie. Postanowiliśmy wystartować z otwarciem „miękkim”, aby sprawdzić lokal, sprzęt oraz personel. Na razie nasza obecność zaznaczana jest drogą szeptaną. Nasze działania są skrupulatnie zaplanowane i krok po kroku je realizujemy. Na dzień oficjalnego otwarcia, wszystko musi być gotowe na 110%. Wielkie otwarcie zaplanowaliśmy na pierwszą połowę listopada. Będzie to prawdziwe show – niesamowicie przemyślane PR-owo wydarzenie medialne. Informacja o EXUMA GYM pojawi się praktycznie wszędzie. W listopadzie startujemy z pełną ofertą.

Skąd inspiracja do powstania klubu? Czy dostrzegaliście potrzebę usługi, na tak wysokim poziomie w polskim społeczeństwie?

Na początku pojawił się pomysł na lokalizację, a potem dopiero postanowiliśmy, że otworzymy ekskluzywny klub fitness. Zastanawialiśmy się nad wieloma pomysłami, które moglibyśmy wdrożyć w Warszawie, niekoniecznie nawet związanymi z branżą fitness. Dopiero w momencie, gdy zaprezentowano nam lokal, na myśl przyszły skojarzenia z najbardziej luksusowymi, topowymi realizacjami na świecie, tj.: Nowy Jork, Miami, Hongkong… Są to przepiękne, urzekające nas miejsca, których w Polsce nie ma i wciąż brakuje. Myślę, że Polska jeszcze nie jest na to gotowa, ale my to zmienimy. Wszyscy chcemy zażywać tego luksusu, który jest postrzegany jako produkt pożądany, ale wciąż bardzo mocno wybrakowany, dlatego to doświadczenie, które zdobyliśmy podczas naszych podróży implementujemy w EXUMĘ. Aranżując lokal także inspirowaliśmy się najlepszymi hotelami świata, klubami, drink barami oraz restauracjami.

Jaka jest idea EXUMA GYM?

Kierunek, który wyznaczyliśmy tworząc ten koncept to sukces i wyjątkowość poprzez wprowadzane rozmaite detale, wyznaczanie lifestyle’owych trendów oraz bycie niedoścignionym liderem jakości i serwisu w branży fitness. W EXUMA GYM zapewniamy klientom swobodę, komfort, bezpieczeństwo oraz kompleksowość i świadomość spójności miejsca, wnętrza oraz designu. Stworzyliśmy miejsce lifestyle’owe, które łamie wszelkie stereotypy. Na kilka tygodni po otwarciu otrzymujemy bardzo pozytywny feedback od naszych pierwszyCH Gości, którzy spotykają w EXUMA swoich znajomych. To właśnie standard członkostwa kreowany jest przez naszych Gości. Nie tworzymy miejsca przejściowego z przypadkowymi osobami, które “nie czują” klubu członkowskiego, którego według na tak bardzo brakuje w Warszawie. Ponadto wnętrze jest nietuzinkowe. Interesujący design ma też swoje zalety i jest alternatywą dla scenerii modowych sesji zdjęciowych, a także ciekawym miejscem do organizacji spotkań czy eventów. Bardzo ważna jest dla nas spójność – od voucherów dla naszych partnerów po ekskluzywne karty członkowskie i inne detale. Wszystko jest spójne, także tożsame kolorystycznie z wystrojem klubu.

EXUMA GYM to klub z segmentu ultra premium? Czym różni się od premium?

Nie utożsamiamy się z żadnym z tych segmentów. Stworzyliśmy miejsce, które dla wielu może być bardzo luksusowe, a dla innych być na poziomie, którego oczekują. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że bez reklamy oraz ruchów marketingowych odzew i zainteresowanie są duże. Dla wielu z naszych klientów EXUMA to miejsce, które uzupełni lukę, której nie było, a dla innych może być to miejsce trzy lub cztery poziomy wyższe niż kluby, które są brane pod uwagę, jako najlepsze w Warszawie. Uważam, że EXUMA to miejsce na światowym poziomie, natomiast nie chcemy się klasyfikować. Chcemy być obiektywnie postrzegani jako klub, który jest jedyny w swoim rodzaju i nie ma żadnego odpowiednika. Nasza wizja opiera się na zgromadzeniu społeczności, tworzącej prawdziwy klub członkowski a nie miejsce, w którym przychodzi się jedynie na trening. Idą za tym kolejne etapy rozwoju, które są obce w innych klubach, a o czym nie będziemy teraz wspominać.

Rekrutacja trenerów personalnych – jakie aspekty, cechy, kryteria są dla Was ważne przy wyborze kadry do EXUMA GYM?

Rozmowy z kandydatami do naszej kadry trenerskiej prowadziliśmy od stycznia. Skompletowaliśmy grono najlepszych specjalistów wyróżniających się wiedzą trenerską i wieloletnim doświadczeniem pod kątem odżywiania, przygotowania merytorycznego i motorycznego. My nie jesteśmy trenerami, ale od urodzenia jesteśmy związani ze sportem profesjonalnie. Nasze doświadczenie i obserwacje związane z obecnością w środowisku pozwoliły nam na wyklarowanie jednoznacznego poglądu dotyczącego kryteriów oceny jakości.

EXUMA GYM to Oficjalny Ośrodek Hammer Strenght. Co skłoniło Was do wyboru urządzeń tej marki?

Spędzamy dużo czasu w USA. Sprzęt EXUMA GYM w całości produkowany był na specjalne zamówienie w Stanach Zjednoczonych. Koncept opierał się na stworzeniu indywidualnych, wyjątkowych maszyn specjalnie dla klubu. Linia kolorystyczna, która została użyta to unikatowy kolor. Mamy jedyni na świecie odcień miedziano-złoty stworzony we współpracy z Life Fitness i Hammer Strenght. Gwarantujemy jakość i niezawodność tych marek swoim słowem i polecamy w 100 %, ponieważ są to najlepsze maszyny na świecie, dla których nie ma konkurencji.

Jak można dołączyć do EXUMA GYM? Jakie są argumenty przemawiające za praktykowanym przez Was modelem członkostwa?

Do społeczności EXUMA może dołączyć każdy. Posiadamy limit członków w klubie i jeżeli będzie on przekroczony przygotujemy specjalną listę oczekujących w celu zapewnienia komfortowych warunków treningowych naszym Gościom. Klient zobowiązuje się do członkostwa i tworzy z nami społeczność i swego rodzaju przystań, ponieważ na tym nam najbardziej zależy. Klub z prawdziwego zdarzenia, a nie miejsce do ćwiczeń, do którego każdy może sobie wejść z zobowiązaniem czy bez – to jest nasza wizja. Przewidujemy dwie opcje: 6 lub 12-miesięczny model członkostwa. Bazowa cena dla karnetu 6-miesięcznego to 690 zł/ za miesiąc, 12-miesięcznego to 590 zł/ za miesiąc. Po tym okresie karnet dla naszych lojalnych klientów przekształca się na czas nieokreślony z możliwością wypowiedzenia na okres 2 miesięcy. Karnet można nabyć od 16 r.ż. Osoby poniżej tego wieku zapraszane są na rozmowę w obecności rodzica, dotyczącą zasad oraz warunków, jakich oczekujemy. W naszej ofercie istnieje możliwość wejścia jednorazowego dla osób, które przebywają, np. w delegacji i nie chcą się zobowiązywać. Nie ma możliwości wejścia na jednorazowy trening, w celu „sprawdzenia klubu”. Osoba zainteresowana członkostwem zostaje zapoznana z naszą ofertą, infrastrukturą, detalami przez naszą profesjonalną obsługę. Zapewniam, że nikomu nic nie zabraknie. W naszym przekonaniu nie ma potrzeby na usługę treningu sprawdzającego, ponieważ oferujemy wysoką jakość zastosowanych materiałów, design wnętrz można ocenić podczas wizyty oraz co najważniejsze – oferujemy najlepszą jakość maszyn dostępnych na świecie – Life Fitness, Hammer Strenght. Nasza polityka skierowana jest do świadomych klientów, dla których EXUMA nie będzie miejscem przejściowym.

Jakie plany na dalszy rozwój?

Mamy głowę pełną pomysłów i wiemy, że na klubie fitness na pewno nie skończy się. Nie chcemy zdradzać szczegółów. Mogę powiedzieć jedynie, że jesteśmy jedyną siłownią w Polsce, która będzie miała swoje perfumy dla mężczyzn oraz dla kobiet. W listopadzie będą dostępne w sprzedaży na miejscu w klubie. EXUMA  ma być najlepszym, rozpoznawalnym i pożądanym klubem w Warszawie i tą koncepcję realizujemy.

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Szmidt

źródło: Artykuł sponsorowany