źródło: informacja prasowa

Właściciel sieci siłowni wystosował petycję do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, w związku z kryzysem w branży fitness

21 marca została opublikowana nieformalna petycja zaadresowana do Premiera Rządu RP, Mateusza Morawieckiego. Bartosz Gibała, Prezes spółki Platinium Wellness, do której należą dwie sieci klubów fitness – krakowskie Fitness Platinium oraz kluby Smart Gym zlokalizowane na Śląsku – apeluje do rządu o pomoc dla przedsiębiorstw z branży fitness borykających się z kryzysem gospodarczym.

Z dnia na dzień przedsiębiorcy, tacy jak my, prowadzący kluby fitness, obudzili się w nowej rzeczywistości, w której nie mogą uzyskiwać przychodu z prowadzonej działalności. – mówi Bartosz Gibała. – Jednocześnie nadal jesteśmy obciążeni bardzo wysokimi kosztami z tytułu zawartych umów, w tym umów najmu, dostawy mediów, a także kosztami pracowniczymi, kredytami czy leasingami. Apelujemy o współpracę z właściwymi Ministerstwami, by wspólnymi siłami znaleźć rozwiązania mające pomóc nam w uregulowaniu nadal ponoszonych kosztów. Są one dla nas ogromnym obciążeniem – dodaje Bartosz Gibała

Wśród postulatów znalazły się m. in. wprowadzenie przez państwo rozwiązań pozwalających na umorzenie lub obniżenie kosztów ponoszonych przez przedsiębiorców z branży fitness, a należnych podmiotom samorządowym, państwowym lub prywatnym; pomoc w zakresie wypłat wynagrodzeń oraz ochrony miejsc pracy pracowników, a także wprowadzenie ulg i rekompensat dla przedsiębiorców także po wznowieniu działalności.  

Pełną treść petycji dostępna jest na stronie:

Petycja formalna zostanie wysłana do Prezesa Rady Ministrów w kolejnych dniach.

Platinium Wellness Sp. z oo.  to właściciel 19 klubów fitness w Krakowie i na Śląsku. Firma, założona w Krakowie w 2008 roku, na tę chwilę zatrudnia 500 pracowników, wykonujących swoje obowiązki zarówno w klubach fitness, jak w biurze w Krakowie. Fitness Platinium to należąca do spółki sieć klubów fitness, która posiada 11 klubów w Krakowie. Znana jest z organizacji licznych maratonów, akcji charytatywnych oraz działań proekologicznych.

Polecamy także:

Aspekty prawne zamknięcia klubów fitness – rozmowa z Kamilem Wasilewskim