źródło: www.bbc.com

DW Sports – właściciel 73 siłowni oraz 75 klepów ze sprzętem sportowym rozlokowanych w całej Wielkiej Brytanii, na początku sierpnia ogłosił upadłość. Oznacza to, że zagrożone są nie tylko posiadane lokale, ale i również miejsca pracy. Choć spółka podkreśla, że zrobi co w jej mocy, aby uchronić chociaż część majątku, zmuszona była podjąć radykalne kroki. Wszystko odbywa się pod nadzorem i we współpracy z BDO.

Jednym z pierwszych działań będzie dalsze zamykanie sklepów – do tej pory firma zaprzestała działalności w 25 lokalizacjach . Dodatkowo również wiadomo, że DW Sports planuje całkowitą likwidację tej gałęzi. Już teraz zaprzestano handlu na stronie internetowej.

Kluby fitness powróciły do funkcjonowania po okresie lockdownu. Właściciele chcą, aby jak największa ich liczba utrzymała się na rynku. Poinformowali również, że postępowanie upadłościowe nie wpłynie na 43 siłownie Fitness First, które są częścią grupy.

Firma jednoznacznie podkreśla, że branża fitness w Wielkiej Brytanii została pozbawiona pomocy ze strony rządu. Natychmiastowe zamknięcie i generowanie kosztów podczas osiągania zerowych przychodów nie mogło nie wpłynąć na kondycję finansową sieci.  W kwietniu DW Sports poinformowało BBC, że miesięczne przychody były szacowane na poziomie 15 milionów funtów, w rzeczywistości okazały się wynieść 3 miliony w tym samym okresie czasowym.

Prezes firmy, Martin Long oświadczył, że postępowanie upadłościowe nie było ani łatwą ani pochopną decyzją, natomiast jest szansą na utrzymanie jak największej ilości miejsc pracy. Zagrożonych może być nawet 1700 osób, choć dokładna liczba jest trudna do określenia, ze względu na fakt, że trenerzy personalni prowadzący własną działalność gospodarczą nie zostaną uwzględnieni w ogólnej liczbie.

“To była bardzo trudna decyzja dla firmy, szczególnie w Irlandii Północnej, gdzie staliśmy się prawdziwą częścią społeczności sportowej i dziękujemy pracownikom i naszym klientom za lata, które spędziliśmy tutaj.” –  mówi Martin Long, mając nadzieję, że wciąż będą w stanie wspierać rodaków w aktywności fizycznej oraz promowaniu zdrowia.

Polecamy także:

NEWS: Niemiecka sieć przejmuje giganta Gold’s Gym