Grudzień to w wielu firmach czas podsumowań oraz planowania biznesu, zastanawiania się jakie trendy będą modne w 2019 roku.
American College of Sports Medicine przeprowadził ankietę wśród tysięcy specjalistów ds. Fitnessu na temat trendów zdrowotnych i sprawnościowych. Wyniki opublikowano w czasopiśmie Health and Fitness Journal ACSM.

10 trendów fitness w 2019 roku według profesjonalistów:

1. Nowoczesna technologia do monitorowania treningu

W 2019 będziemy chcieli jeszcze bardziej śledzić i monitorować naszą kondycję. Pomoże nam w tym inteligentna technologia. Monitory pracy serca, zegarki, urządzenia do mierzenia kondycji. Łączenie technologii z fitnessem staje się coraz bardziej popularne. Od 2016 jest w TOP 3 najlepszych trendów ACSM. Moda na akcesoria, zbliżające do realizacji wyznaczonego celu w 2019 roku staną się jeszcze bardziej trendy

2. Trening grupowy

Zajęcia w grupach powyżej 5 osób o dowolnej tematyce staną się jeszcze bardziej modne. Innowacje w branżowych programach treningowych dodatkowo zwiększają jego pozycje. Trening w grupie motywuje i pomaga podnosić poprzeczkę.

3. HIIT (treningi z wysoką intensywnością interwałową)

Celem zajęć jest jest szybki i skuteczny trening, najczęściej trwający 30 min. Trening HIIT polega na przeplataniu krótkich okresów intensywnych ćwiczeń anaerobowych (wykonywanych na maksymalnym poziomie intensywności) z przerwami na bardziej umiarkowane ćwiczenia. Trening może bazować na dowolnym rodzaju ćwiczeń wytrzymałościowych lub siłowych: bieganiu, jeździe na rowerze, skakaniu na skakance, przysiadach, pompkach itd.

4. Programy fitness dla osób starszych

Statystyki pokazują, że społeczeństwo coraz bardziej się starzeje. Kluby fitness powinny skupić się na przygotowaniu właściwej oferty dla pokolenia Baby Boom oraz starszych generacji, które będą z roku na rok coraz bardziej popularne. Ćwiczenia są świetnym sposobem na utrzymanie gęstości kości. Trening powinien podkreślać korzyści zdrowotne związane z aktywnością.

5. Bodyweight Training

Trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała jest prosty, wygodny, ale również pomaga uzyskać świetne efekty. Takie ćwiczenia jak pompki, deski są bardzo efektywne i można je wykonać w każdym miejscu.

6. Zatrudnianie Certyfikowanych Profesjonalistów

Wraz z rozwojem branży będzie rósł nacisk na zatrudnianie profesjonalistów, którzy odznaczają się wiedzą i umiejętnościami potwierdzonymi przez odpowiednie certyfikaty.

7. Joga

Z roku na rok powstają coraz nowsze rodzaje jogi: Power Yoga, Yogilates, Bikro Yoga. Podkreśla to coraz większą popularność tych zajęć. Joga wycisza i pomaga w samodoskonaleniu się, jej popularność z roku na rok rośnie,

8. Personal Training

Trening personalny z wykwalifikowanym trenerem zaczął być coraz bardziej dostępny dla klienta. Pojawiają się także treningi online, które pozwalają przybliżyć człowieka do realizacji spersonalizowanych celów. Taki trening jest bardziej efektywny. Trener jest motywatorem oraz sprzymierzeńcem, pomagającym podnosić poprzeczkę coraz wyżej.

9. Trening Funkcjonalny

Trening funkcjonalny to rodzaj intensywnych ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania masy mięśniowej. Polega na imitowaniu ruchów, które wykonujemy na co dzień przy zwykłych czynnościach, ale w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami. W klubach fitness coraz popularniejsze są zajęcia oparte na programach fitness wykorzystujących trening funkcjonalny.

10. Trening prozdrowotny

“Trening prozdrowotny” jest ogólnoświatową inicjatywą ACSM na rzecz zdrowia, zachęcającą służbę medyczną do zapewnienia pacjentom reżimy treningowego i wsparcia psychicznego.

Polecamy również

W zdrowym ciele, zdrowy duch

kontakt@branzafitness.pl