MultiSport angażuje społecznie swoich Użytkowników

Ruszyła pierwsza edycja programu wolontariacko-filantropijnego Dobry MultiUczynek. Użytkownicy kart MultiSport, którzy mają pomysł na społeczne przedsięwzięcie wspierające lub promujące aktywność fizyczną, mogą zgłosić do programu swoją inicjatywę i otrzymać środki finansowe na jej realizację. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 września 2018 r.

Mimo zdrowej mody na ruch, która zagościła w Polsce, wciąż niemal co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. (dane: MultiSport Index 2018).

Pod względem wsparcia aktywności fizycznej w Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia, zwłaszcza w grupie dzieci i seniorów, którzy korzystają z dobrodziejstw sportu w najmniejszym stopniu. Ruch to nie tylko zdrowie i lepszy nastrój, ale także czynnik, który może łączyć rodziny, a nawet całe społeczności. Doskonale wiedzą o tym użytkownicy kart MultiSport, których jest niemal milion. Ich doświadczenia sprawiają, że będą doskonałymi ambasadorami aktywności fizycznej i autorami ciekawych pomysłów na aktywizację sportową Polaków. Dlatego to właśnie do nich postanowiliśmy zaadresować program Dobry MultiUczynek – mówi Rafał Mikołajczyk, wicedyrektor komunikacji i CSR w Benefit Systems S.A.

Jak to działa?

Do programu Dobry MultiUczynek można zgłosić projekty materialne (np. modernizacja placu zabaw dla dzieci), jak i niematerialne (np. organizacja sportowego pikniku). Każda inicjatywa powinna wspierać aktywność sportową wybranej społeczności i zawierać w sobie pomysł na wolontariat, który zrealizuje inicjator projektu oraz przynajmniej trzech wybranych przez niego pomocników. Pomysły mogą zgłosić Użytkownicy kart MultiSport Plus, MultiSport Classic i MultiActive (typu Pracownik) poprzez formularz na stronie www.kartamultisport.pl/dobry-multiuczynek/ do 30 września 2018 roku, następnie Kapituła Programu wybierze 10 projektów. Spośród nich internauci w drodze głosowania wyłonią 5 inicjatyw, a każda z nich otrzyma grant finansowy w wysokości 30 tys. PLN. Pomysłodawcy i ich zespół mają czas na realizację projektów do końca czerwca 2019 r.

70 dobrych MultiUczynków

 Program Dobry MultiUczynek rozwija się od 2015 roku, kiedy jego pomysłodawca, firma Benefit Systems, zaprosiła swoich pracowników do zgłaszania dobroczynnych inicjatyw. Do tej pory zrealizowano ich ponad 70, a zaangażowało się ponad 200 osób.

Widząc, jak dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja CSR-owa wśród pracowników Benefit Systems przez ostatnie trzy lata oraz jak wiele ciekawych pomysłów udało nam się zrealizować, postanowiliśmy rozszerzyć formułę akcji. Wierzę, że spotkamy fantastycznych ludzi ze świetnymi pomysłami, które z radością pomożemy im zrealizować, wspólnie dokładając cegiełkę do aktywizacji sportowej Polaków – dodaje Rafał Mikołajczyk.

Fundatorem i pomysłodawcą programu Dobry MultiUczynek jest Benefit Systems, twórca programu MultiSport, a partnerem organizacyjnym Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu. Więcej informacji o Dobrym MultiUczynku odnaleźć można tutaj.:

Masz pytania? Nie wiesz czy Twój projekt spełnia kryteria? Masz wątpliwości jak poprawnie wypełnić formularz? Napisz wiadomość na:  multiuczynek@benefitsystems.pl

___________

o Benefit Systems S.A.

Benefit Systems S.A. działa na polskim rynku od 2001 roku, a od 2011 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Karta MultiSport – najważniejszy produkt spółki został zaprezentowany światu w 2004 roku i w ciągu kilkunastu lat stał się jednym z najpopularniejszych benefitów w Polsce. Karty sportowe zapewniają dostęp do blisko 4 000 obiektów sportowo-rekreacyjnych w ponad 650 miastach na terenie całego kraju. Spółka w ramach dbania o rozwój oferty oraz podnoszenie jakości usług na rynku fitness realizuje szereg działań wspierających Klientów, Partnerów i Użytkowników kart. Program MultiSport jest rozwijany z powodzeniem przez Spółkę również w Czechach, na Słowacji i w Bułgarii, gdzie systematycznie rośnie liczba korzystających z kart sportowych. W tym roku działalność rozpoczęła też spółka zależna w Chorwacji. Więcej informacji o firmie odnaleźć można na stronie www.benefitsystems.pl

Informacja prasowa

Zobacz także: