Wystartował Jatomi Champions – program wsparcia treningowego dla młodych sportowców
Jatomi Fitness zatroszczył się o przyszłość polskiego sportu

Jatomi Champions to autorski program Jatomi Fitness, który ma na celu zapewnienie wsparcia treningowego młodym sportowcom. Inicjatywa adresowana jest do reprezentantów Polski startujących we wszystkich dyscyplinach sportu, w zawodach rangi międzynarodowej. Z myślą o przyszłych mistrzach olimpijskich, Jatomi Fitness udostępnił uczestnikom programu wszystkie swoje kluby i umożliwił bezpłatne korzystanie z całej ich infrastruktury, bez ograniczeń czasowych. Ekspertami programu są Monika Pyrek i Robert Korzeniowski.


Największą przeszkodą w drodze do sukcesu oraz do rozwoju młodych sportowców są najczęściej niedogodne warunki treningowe. Jatomi Fitness zwraca uwagę, m.in. przestarzałe i zdekompletowane sprzęty, ciasne powierzchnie, chłód, brak szatni, toalet i natrysków, a także niewystarczającą infrastrukturę zewnętrzną, które bez wątpienia stanowią spore utrudnienie. W trosce o rozwój młodych sportowców, od kwietnia zawodnicy z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do programu, mogą trenować za darmo i bez ograniczeń czasowych we wszystkich 37 klubach Jatomi Fitness zlokalizowanych w 20 miastach w Polsce. Ponadto mają możliwość korzystania ze wszystkich zajęć grupowych prowadzonych przez placówki, a także stref relaksu i netwrokingu. Każdy ze sportowców objętych programem może włączyć do niego swojego trenera.


Celem programu jest pomoc młodym sportowcom w doskonaleniu umiejętności w drodze do międzynarodowej kariery sportowej. Pomysłodawcy projektu mają nadzieję, że w dłuższej perspektywie ten krok przełoży się na poprawę warunków treningowych młodych sportowców, ale przede wszystkim na zwiększenie szans polskich zawodników w walce o medale. Inicjatywa ma swój debiut na polskim rynku, ale organizatorzy mają w planach uruchomienie podobnych programów w Czechach, Tajlandii, Indonezji i Malezji. Jatomi Champions ma szansę stać się programem międzynarodowym, wszystko zależy od powodzenia akcji w Polsce.