Początkiem kwietnia, ekipa Fundacja Zarabiaj na Pasji połączyła siły z Xtreme Fitness Gyms w celu wsparcia lokalnych klubów i pasjonatów.

– Dotychczasowe działania, które podjęliśmy dają rezultaty, lecz za wolno. W perspektywie mamy kwarantannę niemal do maja-czerwca, a i potem wakacje i czas, gdy nawyki w społeczeństwie nie wrócą do normy. Co daje nam realnie prawie 7 miesięcy od dzisiaj, w zawieszeniu, gdzie możliwe, że zarobimy 20-30% tego co powinniśmy – mówi Michał Kosel, dołączający się do akcji Xtreme Fitness Gyms.

– Jednym z Was udało się lepiej, innym gorzej. Część z Was odpaliła już pierwsze lekcje online, platformy, notuje sprzedaż i efekty w postaci wsparcia od społeczności. Jednak niewielu z Was uzyskało chociaż 90% założonych progów “minimum”, co nie jest przytykiem – w tak krótkim czasie i tak graniczyło to z cudem – podsumowuje.

PROGRAM WSPARCIA LOKALNYCH KLUBÓW
Powstał program wsparcia dla lokalnych klubów i studiów treningowych, gdzie Xtreme udostępnia swoją technologię, zaplecze i narzędzia marketingowe swoim partnerom, znosi restrykcyjne wymogi partnerskie, jednocześnie pozwalając zachować pełną autonomię i nie ingerując w codzienną pracę klubu, który dalej zachowuje swoją nazwę, wygląd i strukturę działania.

– Nie przepadam za modelami franczyzowymi, mówię o tym otwarcie od dawna. Ale to też wynika z mojego osobistego poczucia dużej potrzeby autonomii. W Polsce działa też niewiele franczyz, której klienci po roku się nie żałują podpisania umowy. Wierzę jednak w mądre partnerstwa na zasadzie win-win, dlatego też zgodziłem się dołączyć do tej akcji, reprezentując MOJĄ SPOŁECZNOŚĆ i będąc dla Was gwarantem:

– że klub zachowa pełną autonomię (nie zmienia brandu, zachowuje nazwę, strukturę pracy i nikt nie ingeruje w jego pracę)
– że program polega na wsparciu i budowaniu społeczności (nie ma mowy, że ktoś kogoś będzie próbował wykupić za chwilę)
– każdy będzie mógł w krótkim okresie zrezygnować jak stanie na nogi (90 dniowy okres wypowiedzenia)

Głównie chodzi o to, że Xtreme da narzędzia i wskazówki, a jak je wykorzystasz, zależy od Ciebie. Czysty i prosty układ, który będę osobiście monitorował i pomagał klubom stawać na nogi – dodaje Michał Kosel, deklarując pełną pomoc i monitoring nad wdrożeniem tego w życie.

[LIVE I ROZMOWA]: KLIKNIJ

Fundacja łączy siły z Xtreme Fitness

📌 ŁĄCZYMY SIŁY – #SilniejsiRazem – start 00:21:00 ▶ Na czym będzie polegała współpraca Fundacji Zarabiaj Na Pasji i Xtreme Fitness Gyms Poland?▶ Co mogą zrobić szkoły tańca, studia treningowe, fitnessy, Boxy CrossFit i inne lokalne firmy sportowe?▶ Jak jest gwarancja niezależności, autonomii i wsparcia dla lokalnych biznesów?▶ Co trzeba zrobić by zgłosić się do #programuWsparcia?——📩 Zapisz się na bezpłatny i niezobowiązujący webinar i poznaj szczegóły: www.xtremefitness.pl/zarabiaj

Opublikowany przez Fundacja Zarabiaj na Pasji Środa, 1 kwietnia 2020


Oto propozycje Xtreme w tym temacie:
CO ZYSKASZ JAKO WŁAŚCICIEL PLACÓWKI:

ZAMKNIĘTY KLUB NADAL ZARABIA: kluby są nieczynne, ale Ty nadal możesz zaproponować swoim klubowiczom dostęp do zajęć online, aplikacji treningowej, gotowych treningów i treningów online na żywo. Wszystko już jest gotowe i działa. Klient nadal płaci Ci za karnet, a Ty dajesz mu pełnowartościowe treningi z platformy XtremeGO. Twoi klienci mają to wszystko w cenie karnetu. Jeśli Twoi klienci polecą dalej platformę treningową swoim znajomym, 90% kwoty osoby z zewnątrz trafia do Ciebie.

AUTONOMIA: Nie ingerujemy w codzienną pracę klubu, ew. sugerujemy zmiany (jeśli są potrzebne), przeprowadzimy audyt i pokażemy sprawdzone rozwiązania na dotarcie do lokalnych klientów, ale to Ty sam zdecydujesz, z których z nich skorzystasz i które wdrożysz. Mamy ponad 30 klubów i wiemy, co działa na lokalnych rynkach. Stawiamy jednak na samodzielność właścicieli.

BEZPIECZEŃSTWO: Możliwość rezygnacji z 90-dniowym okresem wypowiedzenia. Nie musisz podpisywać długoterminowej umowy, w dowolnym momencie możesz złożyć wypowiedzenie i kontynuować pracę samodzielnie, nie będziemy Cię powstrzymywać. Stawiamy na transparentność, jasne warunki i partnerstwo. Wierzymy, że sam zobaczysz, czy wartość, którą dajemy, zwraca się mimo ciężkich czasów.

PEŁNE WSPARCIE: Kilkadziesiąt osób czuwa nad procesami w naszych klubach, tę wiedzę możemy wykorzystać do poprawy rentowności Twojego klubu, wypracowania bardziej metodycznego procesu sprzedaży karnetów oraz analizy na poziomie kohortowym, którego Twoja konkurencja nie jest w stanie samodzielnie wdrożyć. Nasze kluby stają się rentowne 2-3 miesiące od otwarcia, pomyśl, co możemy zrobić u Ciebie, gdy nie ponosisz kosztów remontu, zakupu sprzętu i wszystko, czego potrzebujesz, już posiadasz.


KORZYŚĆ DLA TWOICH KLIENTÓW?

Myślałeś pewnie, dlaczego klienci mają kupić karnet na kolejny miesiąc, mimo że Twój klub jest zamknięty?

TRENOWANIE ONLINE – tak długo, jak kluby będą zamknięte, nasi klienci będą liczyli, że zaproponujemy im coś innego niż darmowe live na facebooku. Platforma Xtreme Go będzie dla nich dostępna w ramach karnetu i już posiada bazę kilkudziesięciu treningów, które mogą wykonać w domu, a niebawem pojawią się nowe gwiazdy i plany treningowe.

APLIKACJA TRENINGOWA – również w ramach karnetu, Twoi klienci będą mogli korzystać z aplikacji treningowej, gdzie znajdą gotowe plany treningowe, indywidualne plany do ćwiczeń domowych i do programu lojalnościowego. Gdy tylko polecą aplikację dalej, również oni będą uzyskiwali korzyści.

MULTIKLUB – gdy kryzys się skończy, będą mogli korzystać ze wszystkich klubów na terenie całej Polski podczas wakacji czy wyjazdów, mając ciągle aktywny karnet u Ciebie. Koniec z zawieszaniem karnetu na wakacje czy podróż służbową. Te pieniądze zostają u Ciebie. To kolejna wartość, dla której nawet w trakcie przerwy, będzie chętnie przedłużał członkostwo w Twoim klubie.

GDZIE JEST HACZYK?

– Za piękne, by było prawdziwe? Cała Polska dziwiła się, gdy nasi partnerzy otwierali z nami pierwsze kluby. Mówili, że klub pewnie nie wytrzyma roku. Gdy Ci sami partnerzy po roku otwierali kolejny swój klub, mówili, że to chwyt marketingowy. Gdy kolejni otwierali kolejne lokalizacje, pytali nas “jak to robimy?”. My po prostu wierzymy w biznes, który opiera się o obustronną korzyść. Jeśli Ty zarabiasz, my również zarabiamy. Jeśli Ty się rozwijasz, Twoi klubowicze się rozwijają – dodaje Łukasz Dojka, CEO Xtreme Fitness Gyms

– Jednym z naszych celów jest tworzenie ogólnopolskiej społeczności przedsiębiorców fitness, ale na warunkach partnerskich. Podobnie jak z niewolnika nie ma pracownika. Podobnie jak z klubowicza uwiązanego umową nie ma klienta. Tak i z partnerstwa, które nie jest z korzyścią dla obu stron, nie ma biznesu. Wierzymy w proste i przejrzyste warunki, a Ty będziesz żywym dowodem na to, czy nasze obietnice mają pokrycie w rzeczywistości – puentuje Dojka.

– Ta fuzja w mojej ocenie to szansa, na to by w nowej rzeczywistości przetrwały chociaż resztki pasjonatów, którzy w ostatnich latach jakoś już wychodzili na prostą. Przez ostatnie 5 lat tworzyłem to środowisko, jestem jednak realistą i widzę co się dzieje, a czego nikt nie chce głośno powiedzieć.

Możemy dalej uzbrajać, ale nie w widły! Tutaj potrzeba nie tylko armaty, ale też kogoś kto celnie strzela, a ja ze swojej strony daje gwarancje tych podstawowych 4 zasad i swoim nazwiskiem ręczę za dotrzymanie ich ze strony Xtreme po podjęciu tego partnerstwa – deklaruje Kosel.

Cała akcja jest pod hasłem: #SinliejsiRazem i ma połączyć lokalne kluby w całej Polsce, zatrzymując ekspance korporacyjną. To rozwiązanie ma pozwolić przetrwać małym markom, przy jednoczesnym uzbrajaniu w niezbędne narzędzia biznesowe, które pozwolą przetrwać czasy kryzysu.

Więcej informacji uzyskać po zapisie na bezpłatny i niezobowiązujący webinar:

Polecamy także:

Tarcza antykryzysowa dla klubów fitness i siłowni