Łukasz Balicki, CEO eFitness, mówi o decydujących zmianach i innowacjach w systemie

Początek nowego roku to zawsze czas podsumowań i planów. Jak oceniasz ubiegły rok?

Za nami pracowity czas pełen świadomych ruchów i przede wszystkim – przełomowych kroków. Jako jedyny producent oprogramowania w branży fitness dokonaliśmy migracji systemu eFitness do chmury Microsoft Azure. Platformy od Microsoft używają organizacje i firmy takie jak: Adobe, BMW, Coca-cola, FedEx, HP czy Samsung a teraz także eFitness. To najbezpieczniejsze i najbardziej innowacyjne rozwiązanie na rynku, które zapewnia nam stabilność, skalowalność oraz globalny zasięg usług.

Migracja do Azure to zapewne nie jedyna innowacja, którą udało Wam się wprowadzić?

Zdecydowanie, w 2018 roku wdrożyliśmy także kluczowe funkcjonalności: nowy moduł CRM z lejkiem sprzedaży, kalendarzem oraz możliwością przypisywania zadań pracownikom. Ubiegły rok to także redesign Strefy klienta oraz zmiany w wyglądzie aplikacji mobilnej, które świetnie wpływają na customer journey klienta końcowego. Oczywiście, przygotowaliśmy również system do wymagań RODO, tak by nasi klienci mieli pewność, że w eFitness mogą przechowywać dane bezpiecznie i w zgodzie z obowiązującym prawem. A do tego szereg dodatkowych innowacji dostępnych dzięki platformie Azure, takich jak Power BI oraz Microsoft AI.

Czy w tym roku udało się wprowadzić eFitness na nowe zagraniczne rynki?

W ostatnim wywiadzie, jaki miałem przyjemność udzielić Branży Fitness, powiedziałem, że naszym priorytetem jest bycie liderem na rynku środkowo-europejskim. Ten cel jest już rzeczywistością. Jesteśmy liderem w Polsce oraz obsługujemy kluby w 10 innych krajach, są to: Holandia, Irlandia, Łotwa, Estonia, Litwa, Grecja, Bułgaria, Czechy, a teraz także Węgry i Niemcy. Okazało się, że na niemieckim rynku eFitness dało nowy oddech, którego było tam potrzeba. Naszych zachodnich sąsiadów przekonaliśmy do siebie dokładnością i otwartym myśleniem w produkcji softu.

Rok 2018 to także wielki sukces Europejskiego Tygodnia Sportu w klubach fitness. Jak udało się Wam zaangażować podmioty do tej akcji?

Idea zaangażowania branży fitness w Europejski Tydzień Sportu zrodziła się podczas organizowanego przez nas CEO Meeting. To pierwszy raz, kiedy kluby fitness wzięły udział w tej akcji. Zaangażowaliśmy w wydarzenie największe sieci w Polsce: 36 minut, Calypso Fitness, Fabryka Formy, CityFit, Fitarena, Fit Fabric PRO, Fit Fabric, Fitness Express, Fitness Park, Holmes Place, ICON Fitness, Interfit Club, Just GYM, My Fitness Place, Organic Fitness, Quanfit, Saturn Fitness, StepOne Fitness, Total Fitness. Razem walczymy o te 90% niećwiczących osób, którym możemy pomóc w odzyskaniu formy i zdrowia.

W takim razie co dalej? Nad czym będziecie pracować w najbliższych 12 miesiącach?

W tym roku wdrażamy w życie szereg nowości z zakresu raportów Business Intelligence, prowadzimy prace nad wykorzystaniem machine learning oraz AI do tworzenia raportów predykcyjnych. Rok 2019 to także dynamiczny rozwój funkcji marketing automation, co pozwoli jeszcze lepiej w zautomatyzowany sposób komunikować się z klubowiczami na każdym etapie sprzedaży. Zaplanowany jest szereg integracji z udogodnieniami zewnętrznymi oraz kolejne usprawnienia CRM, by jeszcze lepiej zarządzać i mierzyć efektywność sprzedaży. Do tego funkcjonalny redesign systemu oraz ulepszenie nawigacji raportowej. A to wszystko skrojone pod wymagania użytkowników i przyjazny UX.

 

 

Polecamy również

Liderzy zagraniczni radzą w jaki sposób kluby fitness powinny zwiększyć zaangażowanie klubowiczów również poza klubem