źródło: artykuł partnerski

GYMMANAGER uruchamia moduł do monetyzacji treści video przez kluby oraz trenerów personalnych.

GYMMANAGER przygotowuje się do uruchomienia nowego modułu w Panelu Klienta. Prace są na tyle zaawansowane, że firma już teraz przybliża projekt, który kończy problemy związane z poszukiwaniem platformy do monetyzacji treningów fitness.

– Pierwsze projekty modułu zostały zaprezentowane w grudniu części klientom – mówi Jan Wiśniowolski, Product Owner GYMMANAGER, który odpowiada za przygotowanie projektu – Teraz, kiedy prace wdrożeniowe są zaawansowane, możemy powiedzieć więcej o naszej propozycji hybrydyzacji branży fitness.

Moduł treningów video to odpowiedź na zapotrzebowanie nie tylko klubów fitness, ale również klubów sportowych, stowarzyszeń czy samych trenerów personalnych, czyli tych podmiotów, które chcą trenować swoich klientów nie tylko stacjonarnie, ale również online. Dotychczas kluby nie miały do dyspozycji rozwiązania, które jest dedykowane tylko ich potrzebom.

– Kiedy rozpoczęliśmy pracę nad pogodzeniem różnych modeli biznesowych prowadzenia live streamingu w środowisku GYMMANAGER, od razu zapaliła się lampka. No dobrze, ale to wszystko? Nie ogranicza nas grafik, limit miejsc, trener czy lokalizacja. Przecież Internet to nie klub. – mówi Magdalena Sala, Marketing Manager, która jest zaangażowana w projekt digitalizacji branży – Oczywistym było pójście dalej i zakończenie błądzenia naszych klientów w poszukiwaniu platform, na których mogą sprzedawać swoje nagrane treningi – opowiada o kulisach powstawania modułu video.

Trenuj i sprzedawaj przez internet

Panel Klienta, który służy do zarządzania członkostwem w klubie, teraz zostanie rozszerzony o moduł, w którym są zamieszczane materiały video, np. treningi, porady specjalistyczne, video o samym klubie czy trenerach. – To, co jest najważniejsze, to zarządzanie dostępem do treści powiązane z członkostwem w klubie – wyjaśnia Jan – To klub decyduje w jakiej formie klient ma dostęp do materiałów oraz konkretnie do jakich treści – podkreśla Product Owner GYMMANAGER.

Rozwiązanie daje duże możliwości biznesowe. Klub fitness może oferować kilka poziomów dostępu do materiałów video, w zależności od posiadanego członkostwa. W ramach promocji wybrane treści mogą być dostępne bezpłatnie, niezależnie od posiadanego członkostwa. – Wyobraźmy sobie, że do Panelu Klienta rejestruje się nowy użytkownik. Nie jest jeszcze klientem, ale może już zobaczyć co go czeka po wykupieniu członkostwa – mówi Magdalena – Jeśli umieścimy treść video na publicznej stronie internetowej klubu, nie pozyskamy danych potencjalnego klienta. A tak, tworzony konkretny lejek sprzedażowy, w którym mamy dane klienta. Jesteśmy o krok bliżej od jego pozyskania. Inną możliwością jest rozszerzenie członkostwa dla aktywnego klienta, który ćwiczy w klubie, ale ma ochotę na więcej. Rozszerzamy mu zatem członkostwo o dostęp do zajęć online.

Sam moduł video, poza zarządzaniem dostępem do treści, pozwala na dostosowanie treści na stronie głównej oraz filtrowanie video w oparciu o kilka kategorii.

Teraz Panel Klienta oraz sam GYMMANAGER jest przygotowany na stworzenie alternatywnej oferty online dla klienta branży fitness. Dostępne narzędzia i funkcjonalności pozwalają na uruchomienie równoległych usług nie tylko dla klientów ćwiczących w klubie, ale również dla klientów, którzy będą trenować wyłącznie zdalnie. – To, jakie ostatecznie będą zamieszczane treści, to decyzja klubu – mówi Magdalena – Możemy tu umieszczać porady żywieniowe dietetyka, które zachęcą do skorzystania z konsultacji na terenie klubu lub online. Możemy stworzyć karnety z dostępem do treningów konkretnego trenera. Inną możliwością są wszelkie materiały przeznaczone tylko dla członków klubu. To zachęci do przynależności do niego. Dajemy coś więcej niż usługę świadczoną w określone dni, w konkretnym miejscu. Możemy działać na całą Polskę – kończy wymieniać korzyści Magdalena.

Rozwiązanie zostanie wydane na początku 2021 roku. – Zapraszamy do zgłaszania propozycji, uwag, które pomogą nam dostosować moduł do potrzeb branży, jak i do wdrożenia treningów video w swoich klubach – mówią twórcy rozwiązania.

 

Polecamy także:

Nowa generacja klienta branży fitness – jak go pozyskać?