Ranking internautów wśród największych autorytetów sportowych
Raport firmy analitycznej IT Center pokazuje największych autorytetów sportowych wśród polskich internautów. Niezmiennie od 3 lat pozostaje Ewa Chodakowska pomimo spadku popularności w ostatnich miesiącach. Wśród wszystkich dyscyplin sportowych to w fitnessie , skokach narciarskich i piłce nożnej badani wskazują najwięcej swoich idoli sportowych.
Ewa Chodakowska (6,8%) stoi na czele listy najczęściej spontanicznie wskazywanych przez internautów jako autorytety sportowy . Na drugim miejscu wskazano Adama Małysza (4,6%) i tuż za nim Anna Lewandowska ( 4,4 %) z różnica 0,4% za Anią jest jej mąż Robert Lewandowski. Pozostałe miejsca należą do Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha (2,7%)
Najczęściej wyszukiwane hasła wśród dziedzin sportowych w Google
Styczeń – Luty 2017r
W Polce wśród Google króluje piłka nożna i gwiazdy sportu, obecnie na drugim miejscu mamy sporty zimowe i związani z nim skoczkowie.
Natomiast wśród sportów uprawianych przez internautów najczęstsze hasła to siłownia, rower, fitness i bieganie są jednak rzadziej wyszukiwanymi hasłami niż piłka nożna.
Sportowcy, których popularność najszybciej rośnie w długim czasie
Najwięcej autorytetów wskazujemy w branży fitness, popularność Ani Lewandowskiej rośnie najszybciej w ostatnich latach. Kolejną dziedziną sportową w której wskazujemy najwięcej autorytetów są skoki narciarskie.
Piłka nożna jest najczęściej wyszukiwaną dyscypliną sportową w Google, w tej dyscyplinie dominuje Robert Lewandowski który jest tak samo często wyszukiwany w Google jak Christiano Ronaldo.
W przeciągu ostatnich 3 lat największym zainteresowaniem cieszy się wśród dyscyplin sportowych Siłownia i Fitness – na niekorzyść biegania.
Internauci spontanicznie wskazują wschodzących trenerów: Adam Parol, Sylwia i Akop Szostakowie, Michał Karmowski, Warszawski Koks, Tomasz Choiński.
Bieganie, chociaż nie rośnie aż tak dynamicznie, ma swoje stałe miejsce wśród dziedzin sportowych – zauważają analitycy IRCenter.
Badanie stanowiące podstawę raportu wykonano w marcu br. metodą CAWI na próbie 1014 respondentów.