Ranking internautów wśród największych autorytetów sportowych 

Raport firmy analitycznej IT Center pokazuje największych autorytetów sportowych wśród polskich internautów. Niezmiennie od 3 lat pozostaje Ewa Chodakowska pomimo spadku popularności w ostatnich miesiącach. Wśród wszystkich dyscyplin sportowych to w fitnessie , skokach narciarskich i piłce nożnej badani wskazują najwięcej swoich idoli sportowych.

Ewa Chodakowska (6,8%) stoi na czele listy najczęściej spontanicznie wskazywanych  przez internautów jako autorytety sportowy . Na drugim miejscu wskazano Adama Małysza (4,6%) i tuż za nim Anna Lewandowska ( 4,4 %) z różnica 0,4%  za Anią jest jej mąż Robert Lewandowski. Pozostałe miejsca należą do Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha (2,7%)

Najczęściej wyszukiwane hasła wśród dziedzin sportowych w Google

 

     Styczeń – Luty 2017r

W Polce wśród Google króluje piłka nożna i gwiazdy sportu, obecnie na drugim miejscu mamy sporty zimowe i związani z nim skoczkowie.

Natomiast wśród sportów uprawianych przez internautów najczęstsze hasła to siłownia, rower, fitness i bieganie są jednak rzadziej wyszukiwanymi hasłami niż piłka nożna.

Sportowcy, których popularność najszybciej rośnie w długim czasie

Najwięcej autorytetów wskazujemy w branży fitness, popularność Ani Lewandowskiej rośnie najszybciej w ostatnich latach. Kolejną dziedziną sportową w której wskazujemy najwięcej autorytetów są skoki narciarskie.

Piłka nożna jest najczęściej wyszukiwaną dyscypliną sportową w Google, w tej dyscyplinie dominuje Robert Lewandowski który jest tak samo często wyszukiwany w Google jak Christiano Ronaldo.

W przeciągu ostatnich 3 lat największym zainteresowaniem cieszy się wśród dyscyplin sportowych Siłownia i Fitness – na niekorzyść biegania.

Internauci spontanicznie wskazują wschodzących trenerów: Adam Parol, Sylwia i Akop Szostakowie, Michał Karmowski, Warszawski Koks, Tomasz Choiński.

Bieganie, chociaż nie rośnie aż tak dynamicznie, ma swoje stałe miejsce wśród dziedzin sportowych – zauważają analitycy IRCenter.

Badanie stanowiące podstawę raportu wykonano w marcu br. metodą CAWI na próbie 1014 respondentów.