Według najnowszych danych z ankiety Active Lives Survey, rekordowy udział 62,6 procent dorosłej populacji jest obecnie klasyfikowany jako aktywny fizycznie.

W okresie 12 miesięcy do listopada 2018 r. Liczba osób (w wieku 16 lat i więcej), które spełniają wytyczne Dyrektora Medycznego dotyczące aktywności fizycznej, wzrosła o 498,100. Wzrost był spowodowany zwiększeniem liczby kobiet aktywnych zawodowo o 286 000. W rezultacie „różnica płci” między aktywnymi mężczyznami i kobietami zmniejszyła się o ponad 90 000, z 352 000 do 258 000.

Według badań, widoczny jest również wzrost osób niepełnosprawnych o 133,2 tys. oraz osób z długoterminowymi schorzeniami sklasyfikowanymi jako aktywne. Jest to pierwszy wzrost w tej kategorii od igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2012 r. – sesje siłowe pokazały największy wzrost. Raport podkreśla także najbardziej popularne aktywności fizyczne i identyfikuje te, które zyskują na popularności. Spacery (chodzenie) w celach rekreacyjnych i turystycznych pozostaje najbardziej popularną formą aktywności (26,9 mln osób), a następnie zajęcia fitness i ćwiczenia gimnastyczne.

Analizując zajęcia fitness: popularność jogi i pilatesu, HITT wzrosła, podobnie trening siłowy. Zainteresowanie zajęciami tanecznymi typu “Zumba” – spadło. Po wielu latach spadku atrakcyjności, zaczął w końcu stabilizować się poziom zainteresowania pływaniem i sportami wodnymi.

Ludzie zwracają się do sportu i zajęć, które pasują do ich życia – takich jak joga, sztuki walki, trening na siłowni, a nawet jazda na rolkach – powiedział minister sportu Tracey Crouch.

Jedną z najszybciej rozwijających się działalności pod względem popularności są sporty przygodowe – w tym chodzenie po górach i górach, wspinaczka i bieg na orientację. Raport pokazuje jednak, że jedna czwarta populacji (25,1%) – około 11,3 miliona osób – pozostaje nieaktywna fizycznie. Nadal istnieją uporczywe nierówności, które pokazują, że sport i aktywność fizyczna wciąż nie są atrakcyjne dla wszystkich.

„Ludzie skłaniają się ku działaniom, które mogą pasować do ich intensywnego życia, które są przyjemne i których umiejętności nie muszą mieć znaczenia.

Wyniki raportu sugerują, że nawyki w populacji pod kątem aktywności fizycznej zmieniają się, a co za tym idzie, dostawcy oraz operatorzy powinni zacząć sugerować się popytem i zainteresowaniem. „Musimy zadać sobie pytanie, w jaki sposób nasze sporty mogą zaoferować konsumentom wygodę, której szukają, i oferować zajęcia, które są przyjemne, niedrogie i łatwo dostępne”.

Polecamy także:

Nowy klub na Wilanowie – Local Gym już otwarty

kontakt@branzafitness.pl