Od wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, a tym samym zakazu prowadzenia działalności dla niektórych branż minął ponad miesiąc. Specjalnie dla Was został przygotowany raport: Jak branża fitness radzi sobie w czasie kryzysu i jakie działania może podjąć, by móc utrzymać się na rynku.

Ponadto w najbliższy czwartek o godzinie 13:00, odbędzie się live podczas którego spotkamy się z przedsiębiorcami różnych branż w Polsce i porozmawiamy na temat w jaki sposób wykorzystać odmrożenie gospodarki do budowania konkurencyjności własnego biznesu. Będziecie mogli go obejrzeć na stronach: https://www.facebook.com/branzafitness oraz https://www.facebook.com/franczyzainfo/.

Jak radzą sobie poszczególne sektory z branży fitness?

DZIAŁALNOŚĆ JEDNOOSOBOWA

Aktywność fizyczna przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego oraz ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, dlatego nawet w czasie kryzysu dla trenerów i instruktorów istnieje wiele możliwości zarobkowych takich jak układanie jadłospisów żywieniowych i planów treningowych, specjalistyczne konsultacje oraz treningi live. Utrzymanie silnych relacji z klientami gwarantuje komfort w realizacji celu. Choć konkurencja w sieci jest olbrzymia, przy pomocy wartościowego materiału i działań reklamowych każdy może zwiększyć swoje zasięgi. Warto przygotować się na nową erę szybkiej cyfryzacji korzystając nie tylko z samouczków, ale także z praktycznych konferencji i warsztatów z ekspertami, aby zająć dobrą pozycję startową i wykorzystać szansę na wyprzedzenie konkurencji.

SPOŁECZNOŚĆ KLUBOWA

Zdaniem ekspertów warto planować działania marketingowe właśnie teraz w czasie kryzysu, ponieważ zarówno stali, jak i potencjalni klienci chcą widzieć jak firmy radzą sobie w nowej sytuacji. Społeczność stała się bardziej wrażliwa, każdego dnia ludzie jednoczą się w walce ze wspólnym problemem. To dobry czas na budowanie świadomości marki. Jak to zrobić? Przeczytajcie w naszym raporcie!

DZIAŁANIA BRANŻY

W sytuacji jaka obecnie panuje w całym kraju obserwujemy różne sposoby postępowania firm branży fitness i różnorodne podejście do świadczenia usług. W wielu przypadkach pomimo zamknięcia drzwi do obiektów, kluby nadal bardzo mocno angażują się w dalsze prowadzenie treningów dla klubowiczów oraz zapewniają miejsca pracy dla swoich pracowników. Sprawdź jak radzą sobie z tym: marki odzieżowe, duże sieci klubów, kluby fitness dla kobiet, firmy zajmujące się aplikacjami sportowymi oraz oferujące profesjonalny sprzęt.

KRYZYS KIEDYŚ SIĘ SKOŃCZY, CO DALEJ?

Po zniesieniu ograniczeń firmy, które nie podejmowały żadnych działań w czasie kryzysu wystartują z podwojoną siłą, być może agresywnie, aby za wszelką cenę pozyskać klientów. Takie zachowanie może zadziałać na niekorzyść marki i odstraszyć nie tylko nowych klientów, ale także stałych.  W zupełnie innej sytuacji znajdą się właściciele firm, którzy aktywnie kreowali wizerunek firmy przez cały okres ,,przestoju’’. Jak to zrobić? Zachęcamy do przeczytania pełnego raportu dotyczącego sytuacji branży fitness!

PEŁNY RAPORT DO POBRANIA PO WYPEŁNIENIU FORMULARZA:

Kryzys jako paradoksalna szansa dla branży fitness?

Już 18-20 września w Warszawie odbędą się jedyne targi biznesowe w Polsce dedykowane branży fitness-FIWE Fitness Trade Show. Firmy z branży fitness już teraz planują działania, które w drugiej połowie roku wzmocnią pozycję i zszarganą przez obecną sytuację kondycję firmy. Przekłada się to na znaczącą liczbę zajętych miejsc w strefie wystawienniczej!

Dołącz do liderów branży już dziś jak dziesiątki firm i sprawdź ofertę FIWE TRADE SHOW na stronie: https://fiwe.pl/

Polecamy także:

Sonda: Taniec w czasach pandemii – rozmowa z właścicielką studia tańca La Pasion