źródło: ngad / Fotolia

Raporty – prawda o klubie fitness.

Finanse

część 6

Raportowanie finansów w systemie to jedna z najbardziej rozbudowanych kategorii. Stanowią one źródło informacji nie tylko dla właściciela, ale także działu księgowości. Odpowiednie monitowanie i zarządzanie przepływem pieniędzy może okazać się kluczem do sukcesu.

Należności

Jedną z najistotniejszych informacji dla księgowości, monitowania i zarządzania przepływem pieniędzy są należności. Funkcjonalności raportujące pozwolą Ci odtworzyć wszystkie wykonane roszczenia. Dane możesz grupować ze względu na kluby, członków, kategorie produktowe lub formy płatności niezależnie od kanału sprzedaży. Zestawienie pokaże Ci sumę opłat za karnety, które mają zostać uiszczone w wybranym dniu. Należności można zdefiniować po tagach lub rodzajach karnetów: karnet Open, Zumba itp. Ten raport pomoże Ci zaplanować przychody klubu.

Sprzedaż

Raport w kategorii finansów przedstawia sprzedaż, którą można przeanalizować z uwzględnieniem formy płatności, użytkownika, typu i kategorii sprzedaży. W typie sprzedaży możemy wybrać interesującą nas usługę, towar, ratę lub opłatę. Raport pozwala także na podgląd sprzedaży dziennej, która obejmuje towary i usługi sprzedane danego dnia. Możemy też w łatwy sposób sprawdzić wartość sprzedaży konkretnej usługi/towaru.

Płatności

Niezbędne do kontroli finansów w klubie fitness okaże się zestawienie płatności prezentujące wpłaty pieniężne dla klubu za umowy i karnety. W raporcie uwzględniane są wpłaty za kolejne raty oraz opłaty dodatkowe obejmujące „opłaty za kartę”, „opłatę za przystąpienie do klubu” oraz „kary” naliczone za zwłokę w terminowej płatności. Możesz analizować wymienione operacje z uwzględnieniem daty ich wykonania, podziałem na karnety, tagi oraz typy płatności. To elastyczne rozwiązanie, które wspiera wszystkie działania niezależnie od prowadzonego przez Ciebie modelu biznesowego.

Zaległości w płatnościach

Raport przedstawia członków klubu, którzy zalegają z płatnościami. Zaległości można grupować po członkach klubu, formie płatności, karnetach i tagach. Dodatkowo możesz także wysłać e-maile i smsy do zaznaczonych klubowiczów, dodawać punkty bonusowe, tagi i notatki. To zestawienie jest świetną wskazówką przy działaniach z zakresu CRM.

To nie wszystkie opcje, które daje finansowanie w raportach. W tej kategorii możesz również generować raporty poleceń zapłaty, opłaconych członkostw i wiele innych.

Z następnej części cyklu „Raporty – prawda o klubie fitness” przeczytasz, jak mierzyć efektywność działań marketingowych i CRM!

>>> część I Raporty – prawda o klubie fitness O konfiguracji dostępu do danych

>>> część II Raporty – prawda o klubie fitness Raporty dotyczące umów

>>> część III Raporty – prawda o klubie fitness Wiedza o członkach klubu fitness

>>> część IV Raporty – prawda o klubie fitness. Zajęcia grupowe.

>>> część V Raporty – prawda o klubie fitness. Sprzedaż w klubie.

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zaciekawił Cię ten temat? Zapraszamy na Akademię eFitness, czyli szkolenia z obsługi Systemu. To praktyczna wiedza o zarządzaniu klubem fitness! Sprawdź tutaj.