photo: Adobe Stock

Raporty – prawda o klubie fitness

O konfiguracji dostępu do danych

część I

Pomiar wyników jest integralną częścią zarządzania klubem. Nie sposób codziennie analizować wszystkich raportów, które generuje dla nas system do zarządzania klubem fitness. Od analizy których raportów należy zacząć dzień, aby mieć kontrolę nad każdym aspektem działalności klubu?

Wskaźniki w jednym miejscu

Korzystaj z raportów w systemie do zarządzania klubem fitness, by mieć wszystkie wskaźniki w jednym miejscu. Zapewnij sobie bezpieczną integrację danych i odpowiedni przepływ pracy. Raporty dostosuj np. według okresów czasowych, co umożliwi ustalenie i ocenę trendów oraz sezonowych okazji. Wszystko po to, by mieć jasny obraz sytuacji, zanim zaczniesz szczegółową analizę. Dzięki temu będziesz widział funkcjonowanie Twojego klubu jak na dłoni. Doświadczeni właściciele i managerowie, wiedzą, że raporty mogą powiedzieć o biznesie więcej niż tysiąc słów.

Wiedza na wagę złota

Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych kategorii raportów, takich jak m.in.: umowy, członkowie klubu, finanse, zajęcia, retencja i wiele innych, pamiętaj o odpowiedniej konfiguracji. To właśnie w raportach kryje się cały know-how Twojego biznesu, sam ustal z kim chcesz dzielić się poufnymi informacjami (takimi jak np. raporty finansowe). Ogranicz lub udziel dostęp do raportów osobom z przypisanymi rolami – mogą je widzieć na przykład wyłącznie managerowie i właściciel klubu.

Komu przydzielać dostęp do raportów?

Osobom pracującym na recepcji potrzebne są raporty dotyczące członków klubu, stanów magazynowych czy wejścia i wyjścia do klubu. Niezbędne w pracy działu księgowości okażą się raporty finansowe. Pracownicy działu call center lub handlowego na podstawie raportu aktywności uzyskają pełną informację o zaangażowaniu klubowicza i podejmą odpowiednie kroki. Natomiast osoby zajmujące się marketingiem skorzystają z raportów dotyczących komunikatów e-mail i SMS. Zupełnie pozbawieni dostępu do raportów mogą być trenerzy i instruktorzy. Działania managerskie wymagają dostępu do większości raportów w systemie, a pełen wgląd w raporty ma oczywiście właściciel.

Dowolna konfiguracja

Oczywiście, w każdym raporcie oprócz uzyskania globalnej informacji, możesz także zawęzić obszar wyszukiwania i skupić się na danym okresie, sortowaniu po rodzaju karnetu bądź nadanym tagu, przypisanym do klubowicza handlowcu lub wiele innych. Te wszystkie możliwości sprawiają, że w łatwy sposób jesteś w stanie uzyskać cenne informacje. W analizie raportów kluczowa jest ich rzetelna interpretacja. Wyciągaj wnioski i udoskonalaj Twój biznes!

Raporty sieciowe

Ponadto system do zarządzania klubami sieciowymi zawiera zintegrowany moduł raportowania danych ze wszystkich obiektów należących do sieci. To ważne posiadać natychmiastowy wgląd do wszystkich obserwowanych obszarów.

Z kolejnej części cyklu „Raporty – prawda o klubie fitness” dowiesz się o możliwościach wykorzystania raportów dotyczących umów!

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zaciekawił Cię ten temat? Zapraszamy na Akademię eFitness, czyli szkolenia z obsługi Systemu. To praktyczna wiedza o zarządzaniu klubem fitness! Sprawdź tutaj.