photo: Julien Eichinger/ Fotolia

Raporty – prawda o klubie fitness

Raporty dotyczące zachowań i preferencji Klientów

część III

Członkowie klubu – to przecież na nich powinno zależeć nam najbardziej! Mierz poziom ich satysfakcji, frekwencję w klubie i wiele innych po to, aby posiadać pełną wiedzę o zachowaniu i preferencjach Twoich klientów.

Członkowie klubu

System do zarządzania gromadzi dane osobowe, szczegóły dotyczące członkostwa i posiadanych karnetów, raporty aktywności, historię sprzedaży, płatności, faktury i paragony, a także plany treningowe. Pamiętaj oczywiście o tym, że dane Twoich klientów nie powinny być widoczne dla wszystkich pracowników klubu (o udzielaniu dostępu do raportów mówiliśmy więcej w pierwszej części cyklu „Raporty – prawda o klubie fitness”). Raport Członkowie klubu zawiera całą naszą bazę danych o klientach, takie jak dane personalne, posiadane karnety oraz dodatkowe informacje z profili. Filtruj ten raport na wiele sposobów, by uzyskać grupę docelową, której szukasz! To proste!

Aktywność

Ten raport przedstawia niezwykle ważny aspekt działalności Twojego klubu. Dzięki zestawieniu masz jasny ogląd sytuacji – znasz liczbę wejść do klubu. Analiza tego raportu to pierwszy krok, m.in. do tworzenia skutecznych planów marketingowych.

Źródło klienta

Skoro już mowa o marketingu – kolejnym ważnym dla Ciebie raportem będzie Źródło klienta, który przedstawia, skąd pozyskałeś klienta i procentowe wartości, z którego kanału marketingowego pochodzi dana liczba klientów. Dzięki temu raportowi przy następnej kampanii marketingowej świadomie wybierzesz rodzaj promocji.

Wejścia/Wyjścia

Właściwa kontrola dostępu zapewni stabilizację Twojego biznesu. Miej informacje o tym, kto korzysta z usług klubu. System w czasie rzeczywistym tworzy chronologiczną listę wszystkich wejść i wyjść. Liczba wejść do klubu jest pogrupowana na godziny. Dowiesz się m.in. ile było wejść do klubu w zadanym czasie, np. między godziną 15 a 16. Pamiętaj, że do wyboru masz także raporty, dzięki którym kontrolujesz nieprawidłowe wejścia do klubu.  System sprawdza, czy wejście było zgodne z prawami wstępu. Pracownicy informowani są za każdym razem, gdy użytkownik nie spełnia wymagań płatności lub innych warunków ustalonych w regulaminie. Zestawienie pokazuje także operatora, który wpuścił klienta na teren klubu. A to wszystko ma oczywiście swoje odzwierciedlenie w raportach.

Członkowie według frekwencji

Używaj tego raportu za każdym razem, gdy chcesz nagrodzić bonusami najbardziej aktywnych członków lub zmotywować do ćwiczenia w klubie tych, którzy pojawiają się w nim najrzadziej. Osobnym raportem może być tzw. „checkin”, który wyświetla członków klubu o średniej liczbie wejść na miesiąc mniejszej niż 4.

Ankieta satysfakcji

Nikt nie da Ci bardziej wiarygodnej informacji o jakości funkcjonowania klubu, jak Twoi klubowicze ( np.  ankieta w aplikacji BeHappy zintegrowanej z systemem eFitness jest dobrym narzędziem do pomiaru zadowolenia). Użytkownicy w intuicyjny i szybki sposób, za pomocą trzech emotikon odpowiadają na pytania. Zebrane odpowiedzi klientów w wartościach procentowych znajdziesz w raporcie Ankieta satysfakcji.

Oczywiście to nie wszystkie możliwości, jakie dadzą Ci raporty dotyczące członków w systemie do zarządzania klubem. Możesz z nich uzyskać także wgląd w zestawienia nieaktywnych członków, znajdziesz tu także raport z danymi o urodzinach klientów, raport ukazujący wartość punktów bonusowych zebranych na profilach członkowskich, wykaz zgód osobowych i wiele więcej…

Z następnej części cyklu „Raporty – prawda o klubie fitness” dowiesz się, jak raportowanie może wpłynąć na grafik zajęć grupowych w klubie fitness.

>>> część I Raporty – prawda o klubie fitness O konfiguracji dostępu do danych

>>> część II Raporty – prawda o klubie fitness Raporty dotyczące umów

Łukasz Balicki – Prezes i współtwórca eFitness, producenta oprogramowania do zarządzania klubami fitness, będącego liderem na polskim rynku. Pozytywna siła napędowa do rozwoju zespołu eFitness i produktów dostępnych w portfolio marki. Od wielu lat aktywny partner, uczestnik i prelegent imprez branżowych w kraju i zagranicą. Autor licznych artykułów merytorycznych na łamach prasy związanej z fitnessem i zarządzaniem. Pomysłodawca i organizator Fitness Management Maraton – warsztatów dla kadry zarządzającej klubami fitness. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i programu MBA Poznań-Atlanta.

Zaciekawił Cię ten temat? Zapraszamy na Akademię eFitness, czyli szkolenia z obsługi Systemu. To praktyczna wiedza o zarządzaniu klubem fitness! Sprawdź tutaj.